| Anime1000 a întrebat:

Dati-mi si mie top 20 anime ale voastre, sa fie de genul aventura, actiune si comedie. Daca nu stiti anime in genul acesta accept orice dar sa merite vizionat. Va rog nu-mi dati site-uri si animele sa fie cat mai lungi. Multumesc

Răspuns Câştigător
| ピンク a răspuns:

De obicei nu fac topuri ale anime-urilor, dar iti voi spune cateva de actiune care mi-au placut.

- InuYasha
- Code Geass
- Fairy Tail
- Kaze no Stigma
- Sword Art
- Kuroshitsuji
- Guilty Crown
- [C] Control the Money and Soul of Possibility
- Mirai Nikki
- Deadman Wonderland
- Another
- Ao no Exorcist
- Angel Beats!
- Durarara!
- Shugo Chara
- Soul Eater
- Elfen Lied
- DN Angel
- Gosick
- Dantalian no Shoka
- Accel World
- Full Metal Alchemist

Nu sunt chiar atat de multe, dar sper sa iti placa macar unul dintre acestea. De Naruto si Bleach nu iti mai spun, presupun ca le-ai vazut. Vizionare placuta! big grin

| Anime1000 explică (pentru ピンク):

Multumesc mult!

7 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Asta e doar o lista cu 20 de anime pe care eu le consider foarte bune, nu un top: Code Geass, Tengen Toppa Guren Lagann, Kara no Kyoukai, Fate/Zero, Monster, Toradora, Angel Beats, Ergo Proxy, Redline, Steins; Gate, Bakemonogatari, Nisemonogatari, Katanagatari, Jormungand, Mawaru Penguindrum, Jin-Roh: The Wolf Brigade, Psycho-Pass, Kino no Tabi: The Beautiful World, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Shiki.
Unele sunt un pic mai lungi, altele sunt doar filme, dar sunt printre cele mai bune pe care le-am vazut.

| Anime1000 explică (pentru irbis):

Multumesc mult.

| Theoryofabook a răspuns:

Aceasta sunt animeurile care mi-au placut foarte mult :
1. zero no tsukaima (toate sezoanele)
2.skip beat!
3.ao no exorcist
4. dantalian no soka
5.hakuouki
6.hakuouki hekketsuroku
7.shiki (asta mi-a placut mult)
8. full metal panic(toate sezoanele *e foarte amuzant)
9. puella magi madoka magika
10.vampire knight
11.KENICHI(asta chiar trebuie sa il vezi, este foarte amuzant)
12.high school dxd
13.hellsing
14.d-gray man
15.beelzebub
16.aquarion evol
17. tasogane otome x amnesia
18.jormungand
19.h2o-footprints in the sand
20.LA ISTORIA DELLA ARCANA FAMIGLIA(A FOST FOARTE SUPER_

| Anime1000 explică (pentru Theoryofabook):

Mersi mult si eu am vazur incepurul la Aarcana Famiglia si a fost bun.

| Theoryofabook a răspuns (pentru Anime1000):

Ma bucur ca ti-a placut

| petrika11 a răspuns:

Intre focuri, un film bun cu o poveste captivanta, lasa desenele si uitate la ceva serios, e un film bun