| craiovaoltenia1234 a întrebat:

SALUT TPU! deci, am SOPCAST instalat si nu stiu de ce nu merge sa vad programe online. oriunde intru imi spune ca nu am SOPCAST instalat.am intrat si cu internet explorer si tot la fel.in SOPCAST nu am programe romanesti.deci,daca ma puteti ajuta va multumesc mult! o seara placuta! Apropo cand vad programe straine cu SOPCAST imi arata acolo joc ca se incarca si se face cu verde dar creste pe la 20 si dupa scade la 5-6 nu creste la 100.AM SI VLC instalat.multumesc

Răspuns Câştigător
| MilkyWAY3027 a răspuns:

Daca ai instalat Sopcast, atunci cand intri pe o pagina cu tv, uita-te sus in browserul Internet Explorer ca o sa-ti apara o bara (galbena parca) apasa pe ea si alege "RUN all Websites" (sau ceva de genul) deci e posibil sa il blocheze browserul. Pentru ca sa mearga Sopcast trebuie sa folosesti Internet Explorer.De asemenea daca ai Firewall activat pe PC iti blocheaza Sopcastul, ori il bagi la exceptii daca stii cum se face ori dezactivezi Firewall-ul.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate nu ai instalat sopcastul necesar, intra la ajutor pe cool-itv.net si va merge bine.

| dodoc a răspuns:

Cand intri pe un site cu programe ti apare sus o bara alba dai clik dreapta si dai alow