| monamonkey a întrebat:

Imi spune-ti va rog niste documentare despre droguri, oameni, psihologie, periferia oraselor, etc... Dau funda, multumesc! happy

5 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Salutare!
Vin cu documentarul „Waste Land"( Oscar 2011) regia lui Lucy Walker http://www.imdb.com/title/tt1268204/ Filmul vorbeste despre arta si gunoi.
Artistul vizual Vik Muniz si un grup de cautatori in gunoaie din America de Sud,cred, dau nastere unor opere de arta, pe care le si vand pe muuuuuuuulti bani, iesind astfel din rahat.
Documentarul prezinta fidel realitatea crunta pentru unii, ideea egalitatii de sanse, periferia oraselor, oameni, droguri, putina ecologie...

| Bogdan1212 a răspuns:

ALCATRAZ un serial foarte bun ti-l recomand

| keikop119 a răspuns:

Exista un film documentar HOME
Este forba despre felul in care viata omului, cum s-a creeat ea etc.

| Babad a răspuns:

Iti recomand un serial Prison Break este despre puscarie si viata si mai multe este foarte atent la detalii.