| TheUnintegratingPersona a întrebat:

In legatura cu X Factor. Dupca cum stiti, Andrei Leonte a castigat finala, lucru care mie nu mi se pare corect. Nu zic ca Andrei nu ar fi bun, insa Alin Vaduva este mult deasupra lui. Daca mai stiti, nu mai stiu care gala, a cantat "Ordinary people", dupa o pauza vocala de 1 saptamana intreaga, adica nu a repetat decat cateva ore. A cantat toate genurile de muzica, nu a intrat niciodata la duel, a fost primul finalist, dar a pierdut. Andrei nu mai stiu daca a intrat vreodata la duel, insa a cantat doar balade si de vreo 3-4 ori a schimbat genul. Asa ca as fi vrut sa castige Alin. Lasati-va parerile aici. big grin

11 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Si eu sunt de parere ca Alin Vaduva canta mult mai bine decat Andrei, dar aici publicul a votat, deci a fost alegerea lor.

| SongElena a răspuns:

Andrei a castigat pentru ca este talentat si cum au sp si alti a avut 51% din voturi. faza e ca pe el lau votat mult tineretu...pentru ca el este tanar si canta muzica care e in top ceea ce adolescentilor le place.adv ca toti 3 erau buni dar na a fost sa castige cel mai bun si a castigatwinking

| ioanaily a răspuns:

Da cere e problema voastra?! El spre diferenta de Alin vaduva e amarat parinti lui au pierdut casa, si canta cu ziua in Italia, va place? happy Vedeti-va de treaba ca are voce si merita! Hai Andreiiiii.

| RainOfColors a răspuns:

Eu ma bucur ca a castigat Andrei Leonte adica.nu spun ca el canta mai bine decat Alin sau Alin canta mai bine decat el, insa Andrei mi se pare ca ...de fiecare data a cantat melodii mai noi si mai potrivite pentru anul 2011 ceea ce l-a facut sa castige voturile mai mult a celor tineri.

| EvilThoughts a răspuns:

Daca a castigat inseamna ca publicul crede ca el este cel mi=ai bun.A cantat si melodii ale momentului ceea ce probabil l-a facut sa primeasca voturile celor tineri.

| Bleed a răspuns:

Sunt total de acord cu tine! De cand a pasit pe scena X Factor, Alin, la BootCamp, la auditii, la gale, NU a falsat nici macar pentru 2 secunde. Sincer, vocea lui Andrei e atat de... nu stiu cum sa spun. Parca tremura tot timpul. Melodia interpretata de Alin, "Ordinary people", NU a repetat-o nici macar o ora! A spus chiar el ca a fost pentru prima data cand o canta! Doar a ascultat-o. Deci, va dati seama... Ar putea Leonte sa asculte o melodie nu foarte usoara, de vreo, hai sa zicem 5 ori, apoi sa o cante ca si cum ar fi repetat-o timp de o saptamana? NU!
Am fost foarte dezamagita cand T&L au fost eliminati, in locul unui tigan, totusi cu voce, dar tigan ramane. Oricum, stiam ca nu ei vor castiga, au intrat de 3 ori la duel, a 4-a oara au fost eliminati, ce mai vrei... Insa mereu mi-am pus increderea in Alin, credeam cu adevarat ca va castiga, pentru ca merita, arata bine si canta SUPER bine.
Nu stiu ce sa mai spun, imi pare sincer rau pentru Alin.
Asta este! straight face

| NewDivide a răspuns:

Andrei Leonte, a fost cel mai slab straight face. Nu inteleg cum a putut castiga, poate au fost copile, care au dat mai multe voturi, a primit 51% voturi. Eu vroiam sa castige Iulian, concurentul lui Andi. El merita, a fost batjocrit pentru felul in care arata si din cauza etniei sale. Ar fi fost sansa lui, sa dovedeasca ca nu conteaza cine esti sau cum arati, ci conteaza ce poti face. Dar nu mai conteaza, faptul s-a consumat.

| BluLăvzIu a răspuns:

Buna.Eu voiam sa castige Alin Vaduva.Si Andrei are o vocec foarte foarte buna, dar a lui Alin este mult mai buna.Alin nu a fost niciodata la duel, dar nici Andrei.Nu m-am exprimat bine cand am zis ca Alin are o voce mai buna. Vocile lor sunt foarte diferite si amandoi meritau sa castige.Da parca 51% Alin si 49%Andrei. Faptul care m-a deranjat cel mai mult este ca la sfarsit, chiar daca a obtinut locul2, de Alin nu a fost spus nimic."De unde stim noi ca nu s-a trisat?" asa am citit majoritatea comentarilor pe facebook.Dar sa fim seriosi de Adrian Tutu s-a mai auzit ceva? Nu! Sa speram ca de Andrei o sa se auda in viitor.A spus Adi Sana ca pentru toti, dar nu o sa fie cunoscuti ca vedetele din zilele noastre.Pa:X

| BluLăvzIu a răspuns:

Sorry.vruiam s aspun ca Adi Sana a spus ca are o melodie pentru toti trei(Andrei, Alin, Iulian)

| deeablonda23 a răspuns:

Nu m-a deranjat ca a castigat Andrei dar eu vroiam sa castige Alin. Nu am avut nimica inmpotriva dar m-a deranjat ca la sfarsit nici nu a mai pomenit de Alin care totusi a luat locul 2.

| CristinaCh a răspuns:

Buna happy din punctul meu de vedere, Andrei a meritat pe de plin sa castige X-Factor si alti mii de oameni cred asta pentru ca, spre deosebire de Alin care luat 33%, el a avut 51 %. Adrian Sina a si precizat ca Andrei a cantat melodii grele, ca de exemplu "Someone like you", o melodie grea.Si modul in care a interpretat aceasta melodie a ridicat sala in picioare si a facut-o sa nu se mai opreasca din aplaudat. Are o emotie aparte in voce, ceva aparte in suflet care face fiecare melodie sa sune special. Si ceilalti concurenti au fost buni, dar Romania a ales Andrei happy acum, fiecare cu parerea lui happy