| ionutz1890 a întrebat:

M-as intreba daca se poate face un film dala de actiune ...Nu conteaza film normal cum se da la televizor.In hd daca l-as putea face? Exista vreun program? As sta si 1 zi sa se faca dar ziceti-mi un program dau funda! :*

3 răspunsuri:
| ionutz1890 explică:

Nuuu! Nu de asa zic! Zic ca vreau sa downloadez un film de pe net! Dar nu hd.Ma intreb cum l-as face eu sa fie hd! In ce program sa il randez?

| Seepty a răspuns:

Nu poti face un film de unul singur, e foarte greu. Si ca sa fie un film bun trebuie sa ai un scenariu, o camera de filmat buna si niste ''actori'' care chiar stiu ce trebuie sa faca, + ca acele programe care le vrei tu sunt scumpe nu le gasesti sa le downloadezi.

| albul96 a răspuns:

Ai o idee geniala!
cind am avut 15 ani (acum 18) ma gindeam sa fac o comedie. Am fost sustinut de colegii de clasa si de clubul de actorie la care am participat.In acel an am urmat cursul de filmare si montare video unde am invatat multe.
Am practicat pe Edius Grass Valey si pe Adobe Premiere Pro.
Iti propun Adobe deoarece m-am deprins cu el foarte repede si + are o groaza de efecte palpitante.
daca ai nevoie de ajutor : sunt tutoriale pe youtube.

P.S.:te rog sa-mi trimiti si mie link-ul la filmul care-l vei face, sunt deja curios