| Anabela777 a întrebat:

Vreau sa incep un anime dar nu stiu care. Recomandati-mi voi un anime care este super tare din punctul vostru de vedere si descrieti-mi-l putin. Fara serii prea populare ca mai mult ca sigur le-am vazut. Funda.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Land of the Lustrous. E indicat să vizionezi fără spoilere. Crede-mă chiar merită vizionat.

| Anabela777 explică:

N-am un gen preferat, doar sa nu fie istoric.

| Fedaskyn a răspuns:

Depinde ce iti place tie caci sunt prea multe genuri:

Echi:
Shinmai maou no testament
Food wars
Highschool dxd
to love ru
Action + supernatural/superpower:
Black clover
Btooom!
Nanatsu no Taizai
Hunter x Hunter
Parasyte
Isuca
Date alive
Noragami
Rokudenashi majutsu to akashik records
Danjon ni Deai o Motomeru no wa Machigatteiru Darō
KonoSuba
Death Parade
Ben-to (action echi romance)
One piece
psychological:
Steins gate
Code geass
re:zero
ultimate gambler kaiji
Mushishi (mai mult story decat psiho.)
Romance:
Nana
Skip beat
Sports:
Haikyuu!
major
Hajime no ippo
mightiest disciple kenichi
Baby steps

Master piece:
Your lie in april
kimi no na wa
Made in Abyss
Phi brain: kami no puzzle
No Game No Life (desi se putea lucra putin mai mult)

Filme(anime) ce merita mentionate:
Howl's moving castle
Spirited away
Daca mai vrei mai pui o intrebare si iti spun, dar astea s-ar putea sa-ti ajunga o perioada destul de lunga happy have fun, enjoy as many anime as you can cause you have only 1 life

| andreialinangh2003 a răspuns:

Afro Samurai + Afro Samurai Resurection
Afro Samurai e un anime senzational, si am spus senzational chiar daca numele meu nu e Dan Diaconescu. Adica are o super animatie, predominata de culori moarte, inchise. Dinamica acestui anime e de-a dreptul ca la carte ca sa zic asa. Povestea in sine - un afro samurai solitar, care poarta o banderola cu o istorie grea in spate ( vanata de multi ) care lupta cu acea katana, manat de sentimente reci si cu o indemanare desavarsita - m-a dat pe spate din primele episoade. Curiozitatea m-a facut sa vad si urmatoarele episoade cand am ajuns la concluzia ca l-am terminat. Ei bine nu era asa, pentru ca dupa cateva zile am descoperit ca aceasta serie de episoade era de fapt sezonul 1. Dupa ce am terminat si cel de-al doilea sezon am fost terminat. Am realizat ca primul sezon - care imi placea atat de mult - era mai slab ca sezonul 2, care il intrecarea cam la tot, inclusiv dinamica, poveste, culori etc etc. Si mai e ceva! Muzica...e facuta de RZA! Ca sa nu mai zic de Samuel L. Jackson, care impartaseste aici vocea cu personajul principal al acestui anime. Intr-un cuvant e Cool

| Anabela777 explică (pentru andreialinangh2003):

Primul sezon are doar 5 episoade?