| Afsdghvcs a întrebat:

vreau sa-mi recomandati niste filme horror foarte bune, dar sa fie destul de horror plss.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Wrong Turn/seria, The Cabin In The Woods (2012),Inbred (2011),I Spit On Your Grave/seria, Friday The 13th (2009),Come Out And Play (2012),The Possession Of Hannah Grace (2018),Tell Me How I Die (2016),The Ruins (2008),The Clovehitch Killer (2018),Green Room (2015),The Green Inferno (2013),Demon (2015),Isolados (2014),The Mine (2012),Lights Out (2016),Dead End (2003),Open Grave (2013),El bar (2017),Drag Me To Hell (2009),The Unborn (2009),The Eyes Of My Mother (2016),Omnívoros (2013),Martyrs (2008),1922 (2017),Life (2017),A Quiet Place (2018),Velvet Buzzsaw (2019),The Ritual (2017),The Bye Bye Man (2017),Climax (2018),The Axiom (2018),Nothing Left To Fear (2013),The Autopsy Of Jane Doe (2016),El cadáver de Anna Fritz (2015),Phoenix Forgotten (2017),Pyewacket (2018),It Follows (2014),No Tell Motel (2012),Overlord (2018),The Killing Of A Sacred Deer (2017)

| Afsdghvcs explică (pentru faramatania):

Wonrg turn l.am vazut nu as vrea sa l mai revad e prea horror....adica e masacru

| faramatania a răspuns (pentru Afsdghvcs):

Cam sadice filmele din această serie,dar în rest,ce să zic,cu destul potențial,reușite.Mi-au plăcut toate, dar nici eu nu le-am mai vazut și a doua oară.Am ramas cu prima impresie care contează cel mai mult și care este cea mai bună. Lista mea cuprinde filme bune, dar în același timp, poate fi și destul de subiectivă această listă, oricum printre ele sunt si unele light.Eu îți doresc vizionare plăcută și îți mulțumesc pentru fundă.

14 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

"Caracal Stories" by G. Dincă!
Vizionare non-stop la Antena3 și România TV!
laughing

| FreddieM a răspuns:

Psd in actiune.

| DarthNiger a răspuns:

Grave Encounters 1 si 2, mi se pare ca exista si 3 nu mai stiu sigur, Tales of Halloween, The Possession of Michael King, Halloween 3, seria Insidious, am vazut multe filme horror dar foarte multe sunt extrem de banale, astea sunt doar cateva care mi-au placut personal, sunt mai multe dar nu mai tin minte, nu am mai vazut filme horror de ceva timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puzzle mortal sau SAW pe limba engleza. Sunt vreo 8 părți, dar nu toate sunt reușite. Cel puțin mie mi-a plăcut 1 și 4.

| Sekim a răspuns:

Salut

The Conjuring
The Mist
[Rec]
Shutter
El orfanato
American Psycho
Mirrors
The Exorcist

| Cduncfujndf a răspuns:

Încercă seria The Conjuring (1, 2 și 3 ). Sau The Boy, Us, Let Me In, Cartea Morților, The Nun, Annabelle(1, 2,3), The Gallows.
Un fim interesant este și Orphan, chiar dacă nu e chiar horror, sigur o să îți placă.

| Mihai720 a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Nu a apărut The conjurijg 3

| Cduncfujndf a răspuns (pentru Mihai720):

Da, dar o să apară peste câteva luni.

| Mihai720 a răspuns (pentru Cduncfujndf):

A apărut trailerul?

| Cduncfujndf a răspuns (pentru Mihai720):

Nu știu. Eu doar m-am uitat pe un site, unde spune când vor apărea filme, filmul ăsta s-a precizat că v-a apărea pe la sfârșitul anului asta sau pe la începutul lui 2020. Adică oricum mai sunt decât câteva luni.

| thesilentsoul a răspuns:

Nu sunt fan filme horror dar iti pot spune ca mi-a placut foarte mult The exorcism of Emily Rose si Evil Dead 2.

| Voicu_Maria_1974 a răspuns:

Buna!
Eu sunt înnebunită dupa filme indiene si ma uit des la asa ceva, dar, de regula filmele indiene sunt mai mult drama si am zis sa incerc si un alt fel de film.
Inițial am vrut un film horror.
Cum ma uităm eu acolo am văzut un film de groaza indian. Am fost foarte fericita ca l am găsit si chiar mi-a placut mult!
Se numeste,, Alone".
Chiar merita sa te uiti la el.
De asemenea îți mai recomand,, 1996-intoarcerea diavolului", tot un horror indian chiar foarte bun.
Vizionare placuta!