| Popescu_Adrian_1993 a întrebat:

Caut un film de ceva vreme. Imi amintesc doar ca este despre o fata care ajunge la un fel de scoala privată unde este tratată foarte urat, tatăl ei este rănit în război, nu mai vede si isi pierde si memoria. Ea il crede mort dar la un moment il gaseste si încearcă să îl facă să își aducă aminte totul. El e îngrijit de un indian care are si o maimuță. Sper ca sunt destule detalii.

1 răspuns:
| Kaℓi a răspuns:

Http://www.imdb.com/title/tt0031580/?ref_=nm_flmg_act_19
Mica printesa, 1939, cu Shirley Temple. Cred ca mai sunt cateva variante mai recente, dar asta e referinta :)