| damnedwolf a întrebat:

Salutare lume as vrea si eu niste filme gen the mummy, skorpion king si indiana jones

Răspuns Câştigător
| telenovelistasiempre a răspuns:

Daca ai vazut The Mummy din 2017 iti recomand niste versiuni la The Mummy cu adevarat capodopere si anume:
- The Mummy (1932) (originalul, prima Mumie) - se gaseste pe net la o calitate excelenta desi e atat de vechi;
https://www.cinemagia.ro/filme/the-mummy-mumia-11963/
- The Mummy (1999) - remake a celui din 1932 care e facut cu simtul raspunderii;
https://www.cinemagia.ro/filme/the-mummy-mumia-214/
- The Mummy Returns (2001) - continuarea filmului din 1999 facute si ea cu simtul raspunderii.
https://www.cinemagia.ro/filme/the-mummy-returns-mumia-revine-235/
Exista si o treia parte facuta in 2008 si se numeste The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor, dar nu e asa buna ca primele doua, e acceptabila, iar actiunea se muta din Egipt in China. Plus ca Evy e interpretata aici de Maria Bello nu de Rachel Weisz ca in primele 2 parti.
https://www.cinemagia.ro/......gon-18941/
Iar ca filme cu tematica similara iti recomand asa:
- The Curse of King Tut's Tomb (2006) - e destul de fain filmul;
https://www.cinemagia.ro/......mon-24115/
- Tut (2015) - e miniserie de 3 episoade si spune povestea faraonului Tutankhamun, e de vazut neaparat e geniala miniseria;
https://www.cinemagia.ro/filme/tut-614739/
- The Seventh Scroll (1999), o alta miniserie de 3 episoade care merita vazuta.
https://www.cinemagia.ro/......ris-14588/

| damnedwolf explică (pentru telenovelistasiempre):

Deci dupa nume nu cred ca le-am vazut dar o sa le incerc cu siguranta

20 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

The Librarian 1-3 si serialul The Librarians
Solomon Kane
Gods of Egypt
The Great Wall
The Rundown

| damnedwolf explică (pentru Sn4k3):

Le-am vazut toate mai putin serialul dar de obicei nu vreau sa vad seriale la filmele faine ca sunt slabe

| Sn4k3 a răspuns (pentru damnedwolf):

Daca ti-a placut filmul o sa -ti placa si serialul.
Ar mai fi Journey 2.

| damnedwolf explică (pentru Sn4k3):

Le-am vaz

| aumih16 a răspuns:

Filmul mumia! e chiar infricosator! dar e renumit! cine nu stie de filmul asta!

Răspuns utilizator avertizat
| nirocino a răspuns:

Salut, filme asemanatoare sunt:
-Jurassic Park (I, II si III)
-Jurassic World (2015)
-Back to the Future (I, II si III)
-Pirates of the Caribbean (toata seria)
-Kong: Skull Island (2017)
-Alien: Covenant (2017)
-Logan (2017)
-Van Helsing (2004)
-Blade: Trinity (2004)
-Hellboy II: The Golden Army (2008)
-Pacific Rim (2013)
-Resident Evil (toata seria)
-Wonder Woman (2017)
-Hellboy (2004)

Toate cele bune, baftă!happy

| damnedwolf explică (pentru nirocino):

Deci din cele ce mi leai dat mai am de vazut jurasic world back to the future si alien convenant restul le-am vaz app iubesc hellboy si van helsing sti ceva in genu is numi recomanda underworld ca le-am vazut

| xSega a răspuns:

Tomb Raider 2018

| damnedwolf explică (pentru xSega):

Asta ina nu a aparut dar o sa ma uit ca sunt foarte mare fan al seriei de jocuri

| IMihaitza a răspuns:

Intra pe www.radiofly.ro
Acolo sunt si desene animate

| damnedwolf explică (pentru IMihaitza):

N-am nici o idee cei cu raspunsul tau si siteul ce mi l-ai dat nici macar nu ma lasa sa intru pe el

| IMihaitza a răspuns (pentru damnedwolf):

Frate mie imi merge, eu ti-am raspuns daca nu sti tu sa intri cu asta nu te mai pot ajuta.

| damnedwolf explică (pentru IMihaitza):

Mie imi da eroare
This site can’t be reached

| Avaricum a răspuns:

Tomb raider, dar nu-i asa bun laughing

| damnedwolf explică (pentru Avaricum):

Le-am vazut ambele astept sa apara cel nou

| Avaricum a răspuns:

Practic cauti copii indiana jones happy

| damnedwolf explică (pentru Avaricum):

Nu neaparat copii dar sa fie interesanta imi plac aventurile lu indiana jones cel putin primele 3 filme al 4 cu extraterestri ma cam lasat masca credeam ca am gresit franciza

| Avaricum a răspuns (pentru damnedwolf):

Haha intr-adevar al 4-lea a cam luat-o la vale rau fe tot laughing