| andreidmn98 a întrebat:

Salutare lume! Era mai demult un serial pe national tv sau tvr, nu mai tin minte exact, dar era cu doi (un barbat si o femeie) ce aveau grija de un copil ce ii ziceau Marcelino parca sau Bambino, chiar nu mai stiu. Si paremi-se ca acestia erau hoti. Sa va dea Dumnzeu sanatate caut de ani.

2 răspunsuri:
| Junniorrr a răspuns:

Este posibil ca serialul la care te referi să fie "Marcelino pan y vino", un serial spaniol din anii 1950, regizat de José A. Pérez Fernández. Acest serial a fost difuzat în multe țări, inclusiv în România. Povestea urmărește viața unui băiețel orfan numit Marcelino, care este adoptat de un cuplu de hoți, care în cele din urmă îl învață valorile adevărate ale vieții. Acest serial este un clasic si a fost redifuzat de mai multe ori pe diferente posturi nationale si TVR.