| CatalinMarianTrasca a întrebat:

Salutare. Tot caut un film de ceva timp si nu il pot gasi.L-am vazut undeva prin 2015 dar el cred ca era aparut mai demult.Era un general roman care prin luptele lui a castigat increderea unui viking sau ceva de genul.Era un trib de vikingi pe care generalul trebuia sa omoare pe seful tribului,iar unul dintre vikingi se da drept seful,dar generalul isi da seama si il ia cu el si il cruta. apoi e trimes de guvernatorul roman sa afle poveste lui Chsristos,apoi el se indragosteste de o fata crestina. Oricum parca era numit camasa lui cristos, dar nu cel vechi.Era filmul destul de nou.Si nu e Risen sau Gladiator.

2 răspunsuri:
| DontActLikeMe a răspuns:

The Cloth of Christ (The Robe 2013)?

| CatalinMarianTrasca explică (pentru DontActLikeMe):

Mulțumesc de raspuns. Dar creed ca a fost sters de pe internet. Nu se mai poate gasi in nici-un fel.