| ThisSummerIsZu a întrebat:

Salutari TPU! Am si eu o problema: am vazut mai de mult un film si numai stiu cum se numeste. Era vorba despre un terorist/mafiot foarte bun iar FBI(parca) ca sa l prinda antreneaza o persoana care semana foarte bine cu teroristul. Persoana trece printr o serie de transformari in comportament, ex: era pus sa manance zilnic aceeasi mancare pe care o manca teroristul.
Sper sa ma buteti ajuta...

3 răspunsuri:
| IQDynamo a răspuns:

Traitor (2008)
Tradator
Regia: Jeffrey Nachmanoff
Cu: Don Cheadle
Gen film: Acţiune, Dramă
Roy Clayton, un respectat agent FBI dintr-o bucata, conduce o investigatie care-l plaseaza pe neasteptate in miezul unei periculoase conspiratii internationale. Partea cu adevarat proasta incepe atunci cand barbatul realizeaza ca toate indiciile conduc catre Samir Horn, fost ofiter al serviciului de Operatiuni Speciale al SUA. POATE ASTA E FILMUL...

| IQDynamo a răspuns:

Traitor-cred ca asta e filmul