| PikaRawrr a întrebat:

So, pentru cunoscatoare si fetele pasionate de coreea.

Ati vazut playful kiss [asa ma gandesc]

Comentati filmul si spuneti momentele placute si neplacute.

3 răspunsuri:
| analoveskorea a răspuns:

O Doamne cate momente placute au fost in drama asta nu cred ca mi-ar ajunge spatiul asta ca sa descriu toate acele momente
desi nu l-am vazut pana la capat, mai aveam de urmarit 2 episoade,m-a cucerit din primele secunde,in primul rand mi-a placut enorm de mult povestea de amor dintre cei doi protagonisti presarata cu umor din plin dar si cu dramatism ca nu degeaba e o drama,nu? cu,tristete,dezamagire,confuzie,dar si multa dragoste.
Plus ca in acest serial l-am descoperit pe Kim Hyun Joong care a interpretat rolul lui Baek Seung Jo,m-am indragostit din prima clipa de zambetul sau superb,de carisma si talentul lui actoricesc.Mi-a placut si de Jung So Min care a interpretat-o pe simpatica Oh Ha Ni personaj pe care l-am admirat pentru incapatanarea ei,pentru ca nu s-a gandit sa renunte,sa se lase invinsa,a luptat pana la capat pentru dragostea pe care i-o purta lui Seung Jo
am sa descriu cateva momente placute, ca cele neplacute nu prea au fost, cele care nu au fost tocmai placute au fost cand o calca pe ea masina la trecerea de pietoni sau nu stiu unde cand il urmarea pe el parca.sau cand era sa se innece fratele lui Seung jo iar ea se repede sa-l salveze si e pe cale sa se innece si ea cu toate ca nu se adancisera prea mult,erau foarte aproape de mal si momente din astea mai tensionante
mi-a placut mult faza cu pastila impotriva racelei pe care Ha Ni i-a dat-o lui Seung Jo fara sa se gandeasca insa ca putea produce somnolenta si apoi a incercat sa i-o scoata din guralaughing) mi-a placut faza in care jucau un fel de joc asemnator cu fazanul nostru si ea trebuia sa zica un cuvant cu Baek si a zis "Baek Seung Jo jjang",adica in traducere "Baek Seung Jo e cel mai tare" sau m-am distrat copios cand Seung Jo o medita pe Ha Ni,el ii vorbea de logaritmi iar ea il privea cu multa afectiune,apoi la un moment dat ii arata o poza cu Super Junior parca si il intreaba daca stie cine sunt cei din poza? apoi se apuca sa-i insire numele tuturor membrilor trupei,mi-a placut cand isi pusese sosete in sutienlaughing mi-a placut scena in care ea vine dupa cartea de engleza pe care o uitase in camera lui si el incearca sa o sarute" si ea zice ceva de genul" nu ar fi mai cuviincios sa incepe cu o intalnire", mi-a placut cand au terminat liceul si la absolvire Seung Jo a facut poza cu ea, mi-a placut mult si de mama lui Seung Jo ca incearca mereu sa-i lase pe astia doi singuri ca sa se aprinde scanteia aceea intre ei ca sa zic asa, si au fost multe altele care mi-au placut la ca-drama asta cum ziceam nu cred ca mi-ar ajunge spatiul sa povestesc toate aceste scene frumoase din serial

| PrsRaluca a răspuns:

Si eu l-am vazut, dar nu pana la sfarsit.
Momente placute au fost o multime, cum ar fi cel in care Baek Seung Jo a carat-o in spate pe Oh Ha Ni, sau primul sarut, sau atunci cand mama lui a facut cinste cu pizza echipei de gimnastica. Ha Ni e mereu dragalasa si prostuta, asa ca sunt multe momente amuzante, nu ai cum sa nu o placi.
Iar cel mai penibil a fost cu siguranta cel in care Baek Seung Jo i-a inapoiat lui Oh Ha Ni scrisoarea corectata si notata. N-as fi crezut ca un baiat ar fi in stare sa-i faca asa ceva unei fete. Baiatul se crede prea destept, dar in afara de asta e buna la suflet si a ajutat-o pe Ha Ni de multe ori.

| Shery a răspuns:

Adevarul e ca eu nu am fost foarte incantata de drama asta. Stati, nu ma judecati prea repede, ador serialele coreene! Insa cred ca motivul pentru care nu am iubit-o a fost pentru ca eu deja vazusem anime-ul(ba chiar de mai multe ori, il ador) si versiunea taiwaneza a dramei, care desi mai slaba calitativ, te cucerea pe parcurs. De asemenea, chimia dintre Kim Hyun Joong(Baek seung jo) si Jung So min(oh ha ni) nu aveau chimie. Ea era un personaj dragut, interesant, il eclipsa de cele mai multe ori pe seung jo. Mi-au placut personajele, dar parca jucau in filme diferite.