| LoneGunman a întrebat:

Spuneti-mi filme horror mai putin cunoscute, gen care au la rating sub 5.

Pana recent vizionam numai filmele cu rating de la 5 in sus dar am fost
surprins sa vad ca anumite filme cu rating 3-4 chiar interesante.

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Resident evil - majoritatea filmelor din aceasta serie sunt interesante, dar sunt horror + actiune...

Ar mai fi un film despre care poate nu ai auzit, e facut de Belgieni si nu are subtitrare decat in engleza, din cate stiu, dar nu vorbesc chestii foarte complicate. Se numeste : ' Sl8n8 (Slaughter night) ' - e un film horror 100%. Nu o sa regreti!

Altul, care e foarte bun si care nu cred ca are nota prea mare este : ' Creep ' * Metroul groazei.

Dead Silence
toate filmele Jeepers Creepers
The Messengers (2007)
The Cell 200
seria de filme Hellraiser! - Banuiesc ca le.ai vazut deja pe filmele din fraciza hellraiser, daca nu, trebuie neaparat! Incepand cu primul film!
seria de filme Rec

Amusement 2008
silent hill 2012
the rite 2011
mirrors 1 si 2
28 weeks later
28 months later
grave encounters din 2011, nu al doilea film, caci al doilea e o prostie
Crimson peak
Let Us Prey
Sleepy hollow 1999
The Fog
Catacombs 2007
The Dark 2005
30 Days of night
Session 9
Autopsy 2008

Toate filmele din Masters of Horror - sunt niste regizori de filme horror care au cazut de acord in a face o serie mare de filme horror. Ai cred ca peste 20 de filme horror despre care putini stiu. Asa ca, spor la treaba! big grin

| LoneGunman explică (pentru Mayar):

Cam 90% am vazut din ce ai scris mai sus, ai uittat sa mevtionezi Amercan Horror Story sezon 1-5,, ca sezonul 6 e o prostie.

| Mayar a răspuns (pentru LoneGunman):

Masters of horror ai vazut?
La american horror story nu il suport pe tipul ce apare in rolul principal la inceput, il urasc atat de mult, desi nu inteleg exact de ce, incat singurul serial sau film pe care l-am putut vedea in care a fost si el actor se numea Stalker si nu era chiar el in rolul principal. Deci nah... big grin
Stiu mult mai multe filme horror, dar ar dura mult sa scriu toate filmele horror pe care le stiu...
Mi.am mai amintit unele pe care probabil ca le.ai vazut :
Hidden 3D
Vanishing on 7th street
The Shrine

Daca mai stii filme faine horror, sa mi le spui si mie, te rog.

| LoneGunman explică (pentru Mayar):

Babadook The Devils candy,
The by by man e subevaluat filmu, The offering(are rating 3 si ceva, intr-adevar are vreo 2 secvente mai nasoale(1 chiar la inceput) dar in rest este ok filmul)
The hollow 2015, filmu e cu mult subevaluat in opinia mea merita vazut
Filme pe care acum le descarc si dupa Trailer mi-au placut Horsehead 2014, XX- 2017

GET OUT 2O17 NU E chiar horror dar e ok
Tales of Haloween merita vazut desi are trasaturi de comedie

mai e un serial Blood ties 2oo4,

| Mayar a răspuns (pentru LoneGunman):

Suna interesant! Mersi. o sa le caut happy

6 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

The Blood Harvest (2016),All Girls Weekend (2016),Girl In Woods (2016),Demon Legacy (See How They Run 2014), Eaters (2015), Clinical (2017),Don't Hang Up (2016),Isolados (2014),Don't Blink (2014),7 Below (2012),Mine Games (2012),Long Weekend (2008)

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

A Serbian Film.