| KuolemaTekeeTaiteilijan a întrebat:

Spuneti-mi si mie un film/serial fantastic (fantasy sau sci-fi). Acum vreo doua zile am inceput sa ma uit la Game Of Thrones dar l-am abandonat pentru ca nu mi-a placut. Vreo idee?

9 răspunsuri:
| dienuta1990 a răspuns:

Iti recomand cu mare drag Kyle XY. Kyle XY este povestea unui adolescent care se trezeste in mijlocul unei paduri, fara sa stie cine este si de unde vine. El va fi adoptat (neoficial) de catre familia Trager, plonjand direct in problemele acesteia si ale societatii evoluate in care traim. Incet, dar sigur, descoperim ca el este special deoarece are puteri deosebite. Extraterestru sau rezultatul unui experiment al guvernului? Aceasta este intrebarea primelor episoade, cea care mentine interesul asupra sursei puterilor lui Kyle. Serialul ne ofera din toate cate putin: probleme de familie, dilemele adolescentilor, framantarile dragostei, dezamagirea tradarii si mai ales suspans si mister. Matt Dallas este perfect in rolul lui Kyle si ne cucereste inca de la primele secvente dovedind o perfecta potrivire actor-personaj. Naivitatea, copilaria si curiozitatea cu care Kyle debuteaza in serial sunt insa, foarte curand "maturate" de dusul rece pe care-l primeste in contact cu realitatea. Maturizarea se face intr-un ritm alert, Kyle invatand din mers si bune si rele.
Telespectatorii serialului nu au varsta, captivand atat adolescentii care cresc o data cu personajul cat si adultii care poate retraisc perioade din viata lor.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Cu încredere, recomand Doctor Who. Nu cred că există serial mai bun, fie el sci-fi sau orice altceva
Nici mie nu-mi place Game of Thrones, dar m-am uitat până la sfârşit de dragul unor personaje.

| faramatania a răspuns:

Merlin,Legend Of The Seeker, Terra Nova, Continuum, Intelligence [cu Josh Holloway (Sawyer - din Lost)]

| PedoBarbie a răspuns:

Doctor Who e cel mai bun serial SF. E britanic produs din 1963 şi încă se filmează la seria nouă cea din 2005 încoace.

| Seepty a răspuns:

Stiu 2 seriale foarte bune : Prison Break si Arrow. Nu sunt fantastice dar dar is foarte bune si merita vizionate)
Hancock
Man of Stell

FUNDA?

| Theo94 a răspuns:

Avatar, Ender's game, Gravity, RoboCop (2014), Riddick, Divergent, Pacific Rim,
Elysium, World War Z, Man of Steel, 300 rise of an empire.

| Expressions a răspuns:

Chuck - comedie, romantic, fantastic, actiune, le are pe toate. Recomand.

| leeah23 a răspuns:

Once upon a time / A fost odata ca niciodata :Este un serial, genul fantastic despre personajele de poveste clasice ce ajung in lumea noastra. Merita vazut!

| MK_Sebastiann_1999 a răspuns:

Iti recomand :
The vampires diaries, The originals, Teen Wolf, The Tomorrow people
Ca filme iti recomand :
Horror : Insidious : Chapter 1 si 2, The Conjuring, Never Cry WoreWolf
Drama : Hachiko.
Animatie : Up, The lion king 1, 2 si 3.
Si tot un fel de horror drama :
Twilight etc