| Alex00001 a întrebat:

Stie cineva animeuri in care personajul principal sa sufere intr-un fel din cauza trecutului gen The Legend of Legendary Hero,Naruto, Sacred Seven adica sa aiba o putere pe care sa nu si-o fi dorit, sa fie numit monstru si altele dar el sa fie puternic. pana da peste o fata care sa il scape de griji si sa fie si un pic romance. Adica ceva de genu action-romance-drama-school life sau nu stiu. Tin sa precizez nu doresc anime cu personaje care arata ca un copil de 5 ani, ongoinguri, ovauri sau animeuri cu episoade +50. Daca stie cineva cevabig grin macar sa indeplinseasca cateva criterii.

Răspuns Câştigător
| ovidiuru a răspuns:

Iti zic eu unul care in fiecare saptamana apare cate un episode nou. acum are vreo 140 - 158 de episoade.
Se numeste fairy tail.
Este vorba despre o ghilda de magicieni ( un fel de scoala ) iar personajul principal pot sa zic ca este un adolescent Natsu care a fost crescut de un dragon de foc si a invatat sa utilizeze focul al nivel de dragon slayer ( ucigas de dragon ).
Dar cand iera mic in anul 777 in luna a 7 -a, in ziua a 7 -a, la ora 7 si minutul 7 a disparut acel dragon pe nume Igneeel.
De atunci natsu de pe la 4-5 ani s-a alaturat ghildei.
Mai multe detalii o sa intelegi din anime.
P.S. iti recomand sa te uiti. este si action si comedy
Vizionare placuta!

| Alex00001 explică (pentru ovidiuru):

Sunt la zi cu animeu e fain dar nu e cea ce caut si am mentionat sa nu fie ongoing adica in curs de desfasurare

3 răspunsuri:
| Trybest a răspuns:

Dap, incerca Bleach merita(l-am vazut de 2 ori si va mai aparea o serie cu ei adulti)

| Alex00001 explică (pentru Trybest):

Am vazut animeu e fain dar nu e cea ce caut si mai ales ca s-
a terminat