| TheLoneWolf a întrebat:

Stie cineva ceva vesti despre fairy tail? s-a terminat brusc si sigur ii trebuie o continuare... oare cand?

2 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Pai in 17 iunie o sa apara un Ova nou cu fairy tail
http://www.youtube.com/watch?v=bW6OUPo3R4Y

deci tot in perioada aia o sa il continnue. si nu-ti fa griji ca ii sigur ca o sa faca o continuare. s-a oprit doar din cauza ca anime-ul a ajuns prea aproape de manga.

si eu de abia astept sa incepa iarasi :)

| Yzzie a răspuns:

Din cat m-am informat, sunt zvonuri cum ca ar fi din cauza bugetului si a ratingului scazut din ultima vreme.In Japonia se va difuza animeul " Tanken Driland " in locul Fairy Tail.Au anuntat ca pe data de 30 martie nu se va mai difuza, fara explicatii.
De regula, atunci cand animeul ajunge din urma mangaul fac episoade filler pentru a trage de timp astfel incat mangaul sa fie inainte. Posibil sa fi luat o pauza din cauza asta happy