| anonimgirl98 a întrebat:

Stie cineva cum o sa fie filmul care va incepe diseara pe acasatv Forta Destinului? Povestiti-mi putin ce o sa se intamplebig grinFunda pentru cel mai bun raspuns si adevaratwinking

Răspuns Câştigător
| FasterMaster a răspuns:

Povestea începe când Ivan (David Zepeda), în vârstă de 14 ani, se întoarce alături de mama sa, Alicia (Leticia Claderon), pe meleagurile natale, Alamos-Sonora. Acolo locuieşte tatăl său, Juan Jaime Mondragon (Juan Ferrara), un bogat agricultor, care însă nu-l recunoaşte pe acesta ca fiu, mai mult decât atât, îl respinge şi îl tratează cu dispreţ.
Fiind nevoită să-şi ascundă originea, Alicia acceptă să lucreze ca bucătăreasă în reşedinţa familiei Lomeli Curiel. În casa aceea, locuiesc pe lângă Dona Carlota (Delia Casanova) fiica să Lucrecia (Rosa Maria Bianchi ) şi ginerele său Gerardo (Alejandro Tommasi), alte 2 fete, adolescenta Maripaz (Laisha Wilkinis ) şi micuţa Lucia (Sandra Echevveria).
În cadrul acestei familii extrem de bogate, Ivan se implică în toate treburile casei dar îşi continuă şi studiile, până la vârsta de 19 ani, ajutat de Dona Carlota. De la întoarcerea lui Maripaz de la studii din străinătate, Ivan începe să se simtă atras de cochetă domnişoară. Aceasta îl seduce pe Ivan, doar pentru a se distra, însă planurile îi sunt date peste cap când află că a rămas însărcinată cu el.
Lucrecia, mama lui Maripaz, refuză să accepte relaţia lor şi în consecinţă ordonă ca Ivan să fie bătut. În timpul încăierării, unul dintre bărbaţi moare, iar Ivan este învinovăţit de moartea acestuia. Necazurile nu se opresc aici, căci în momentul în care acesta ajunge acasă, o găseşte pe mama lui moartă.
Debusolat şi confuz, Ivan crede că cei resposabili pentru moartea mamei sale sunt Lucrecia şi Juan Jaime Mondragon. Plin de ranchiună şi simţindu-se neajutorat, părăseşte ilegal ţara, până în Statele Unite ale Americii.
Cât timp se află în Los Angeles, California, unde locuieşte 11 ani, îl cunoaşte pe Anthony Mcguire (Pedro Armendariz Jr.) care devine protectorul său. Acesta îl convinge să se întoarcă în Mexic, dar nu numai pentru afaceri, ci pentru a-şi înfrunta trecutul.
Multe vor fi surprizele lui Ivan când se întoarce în Sonora. Fiul pe care l-a conceput cu Maripaz, a dispărut în aceeaşi zi în care s-a născut, iar toată întâmplarea a rămas un mister.
Unul dintre momentele cele mai emoţionante pentru Ivan va fi mărturisirea Luciei (Sandra Echevarria), sora mai mică a lui Maripaz, o tânără plină de farmec, care îl iubise în secret de când era o copilă.
Forta destinului are grijă să aşeze toate lucrurile la locul lor şi să-i aducă împreună pe îndrăgostiţi. Lucia, din acea fetiţă simpatică, devine o femeie frumoasă şi sigură pe ea, care îl va ajuta pe Ivan să-şi găsească fiul, să-şi recapete demnitatea şi să depăşească cu tărie toate obstacolele.
Împreună, Ivan şi Lucia vor descoperi valori preţioase precum loialitatea, onestitatea şi vor găsi dragostea adevărată care-i va uni pentru totdeauna, toate acestea datorită forţei destinului.

Sper ca te-am ajutat happy

2 răspunsuri:
| Gabriela144 a răspuns:

Povestea incepe cand Ivan (David Zepeda), in varsta de 14 ani, se intoarce alaturi de mama sa, Alicia (Leticia Calderon), pe meleagurile natale, Alamos-Sonora. Acolo locuieste tatal sau, Juan Jaime Mondragon (Juan Ferrara), un bogat agricultor, care insa nu-l recunoaste pe acesta ca fiu. Mai mult decat atat, il respinge si il trateaza cu dispret.

Fiind nevoita sa-si ascunda originea, Alicia accepta sa lucreze ca bucatareasa in resedinta familiei Lomeli Curiel. In casa aceea, locuiesc pe langa Doña Carlota (Delia Casanova), fiica sa Lucrecia (Rosa Maria Bianchi ) si ginerele sau Gerardo (Alejandro Tommasi), alte doua fete: adolescenta Maripaz (Laisha Wilkinis ) si micuta Lucia (Sandra Echevveria).

In cadrul acestei familii extrem de bogate, Ivan se implica in toate treburile casei, dar isi continua si studiile, pana la varsta de 19 ani, ajutat de Doña Carlota. De la intoarcerea lui Maripaz de la studii din strainatate, Ivan incepe sa se simta atras de cocheta domnisoara. Aceasta il seduce pe Ivan, doar pentru a se distra, insa planurile ii sunt date peste cap cand afla ca a ramas insarcinata cu el.

Lucrecia, mama lui Maripaz, refuza sa accepte relatia lor si in consecinta ordona ca Ivan sa fie batut. In timpul incaierarii, unul dintre barbati moare, iar Ivan este invinovatit de moartea acestuia. Necazurile nu se opresc aici, caci in momentul in care acesta ajunge acasa, o gaseste pe mama lui moarta.

Debusolat si confuz, Ivan crede ca cei resposabili pentru moartea mamei sale sunt Lucrecia si Juan Jaime Mondragon. Plin de ranchiuna si simtindu-se neajutorat, paraseste ilegal tara, pana in Statele Unite ale Americii.
Cat timp se afla in Los Angeles, California, unde locuieste 11 ani, il cunoaste pe Anthony Mcguire (Pedro Armendariz Jr.) care devine protectorul sau. Acesta il convinge sa se intoarca in Mexic, dar nu numai pentru afaceri, ci pentru a-si infrunta trecutul.

Multe vor fi surprizele lui Ivan cand se intoarce in Sonora. Fiul pe care l-a conceput cu Maripaz a disparut in aceeasi zi in care s-a nascut, iar toata intamplarea a ramas un mister.

Unul dintre momentele cele mai emotionante pentru Ivan va fi marturisirea Luciei (Sandra Echevarria), sora mai mica a lui Maripaz, o tanara plina de farmec, care il iubise in secret de cand era o copila.

| XoxoGosippGirloxoX a răspuns:

Povestea incepe cand Ivan (David Zepeda), in varsta de 14 ani, se intoarce alaturi de mama sa, Alicia (Leticia Calderon), pe meleagurile natale, Alamos-Sonora. Acolo locuieste tatal sau, Juan Jaime Mondragon (Juan Ferrara), un bogat agricultor, care insa nu-l recunoaste pe acesta ca fiu. Mai mult decat atat, il respinge si il trateaza cu dispret.

Fiind nevoita sa-si ascunda originea, Alicia accepta sa lucreze ca bucatareasa in resedinta familiei Lomeli Curiel. In casa aceea, locuiesc pe langa Doña Carlota (Delia Casanova), fiica sa Lucrecia (Rosa Maria Bianchi ) si ginerele sau Gerardo (Alejandro Tommasi), alte doua fete: adolescenta Maripaz (Laisha Wilkinis ) si micuta Lucia (Sandra Echevveria).

In cadrul acestei familii extrem de bogate, Ivan se implica in toate treburile casei, dar isi continua si studiile, pana la varsta de 19 ani, ajutat de Doña Carlota. De la intoarcerea lui Maripaz de la studii din strainatate, Ivan incepe sa se simta atras de cocheta domnisoara. Aceasta il seduce pe Ivan, doar pentru a se distra, insa planurile ii sunt date peste cap cand afla ca a ramas insarcinata cu el.

Lucrecia, mama lui Maripaz, refuza sa accepte relatia lor si in consecinta ordona ca Ivan sa fie batut. In timpul incaierarii, unul dintre barbati moare, iar Ivan este invinovatit de moartea acestuia. Necazurile nu se opresc aici, caci in momentul in care acesta ajunge acasa, o gaseste pe mama lui moarta.

Debusolat si confuz, Ivan crede ca cei resposabili pentru moartea mamei sale sunt Lucrecia si Juan Jaime Mondragon. Plin de ranchiuna si simtindu-se neajutorat, paraseste ilegal tara, pana in Statele Unite ale Americii.
Cat timp se afla in Los Angeles, California, unde locuieste 11 ani, il cunoaste pe Anthony Mcguire (Pedro Armendariz Jr.) care devine protectorul sau. Acesta il convinge sa se intoarca in Mexic, dar nu numai pentru afaceri, ci pentru a-si infrunta trecutul.

Multe vor fi surprizele lui Ivan cand se intoarce in Sonora. Fiul pe care l-a conceput cu Maripaz a disparut in aceeasi zi in care s-a nascut, iar toata intamplarea a ramas un mister.

Unul dintre momentele cele mai emotionante pentru Ivan va fi marturisirea Luciei (Sandra Echevarria), sora mai mica a lui Maripaz, o tanara plina de farmec, care il iubise in secret de cand era o copila