| ingerasmotat a întrebat:

Stie ineva un film bun, ceva cu razboi ori cu inchisori ori cu mercenari/asasini?

5 răspunsuri:
| LMAO a răspuns:

-asalt asupra sectiei 13[Chiar in ajunul Anului Nou, politia din Detroit a reusit sa faca o captura importanta: gangsterul Marion Bishop (Laurence Fishburne), cunoscut ucigas de politisti, a fost arestat si este pe punctul de a fi transferat la o inchisoare de maxima securitate. Insa din cauza unei furtuni puternice, autobuzul cu detinuti este obligat sa se opreasca pentru o vreme la sectia 13 de politie, care este pe punctul de a fi inchisa.
Printre cei cativa politisti care au mai ramas la sectie se numara si sergentul Jake Roenick (Ethan Hawke), care a uitat de multa vreme gustul unei misiuni adevarate. La scurt timp dupa ce Bishop a fost inchis intr-una dintre celule, sectia 13 este atacata de indivizi necunoscuti. La inceput, politistii sunt convinsi ca atacatorii fac parte din banda lui Bishop, insa curand inteleg ca se confrunta cu politisti corupti, al caror scop este asasinarea mafiotului. Iar pentru a supravietui asediului, solutia este una singura: un criminal si politistii care l-au arestat trebuie sa lupte umar la umar pentru ca, de aceasta data, tinta lor este comuna.]
-apel misterios[Intr-o casa singuratica aflata pe un varf de deal, eleva de liceu Jill Johnson (Camilla Belle), se duce pentru o noapte obisnuita de babysitting.

Cu copiii care dorm si cu o casa frumoasa gata sa fie explorata, ea se incuie in casa si porneste alarma. Dar cand primeste o serie de telefoane misterioase de la un Strain care insista ca "ea sa verifice copiii", Jill incepe sa se panicheze. Teama escaladeaza si devine teroare cand reuseste sa-si dea seama de unde se suna si afla ca ca telefoanele vin din interiorul casei.

Jill trebuie sa se mobilizeze psihic ca sa se lupte si sa scape din casa cu viata.]

| ingerasmotat explică (pentru LMAO):

L-a dat aseara pe protv! pe asta vrei tu funda?

| LMAO a răspuns (pentru ingerasmotat):

Si eu stiu ca tu l-ai vazut?!
incearca celalalt

| XxAlexandruxX a răspuns:

Serial-Prison Break
Film-The Mechanik
Assault on Precinct 13
Badboy 1 si 2
Fast Five
Tactical Force
...si preferatul meu The Extendables! Funda?

| AditzaNIKE a răspuns:

Immortals,FUNDA please