| Daria a întrebat:

Stiti niste filme cu copii care stau la orfelinat?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

El espinazo del diablo(The Devil´s Backbone)(2001), The Cider House Rules(1999), Madeline(1998), A Little Princess(1995), Evelyn (2002), August Rush (2007), Annie(1999), Sons of Mistletoe(2001), Rent-a-Kid(1995), The Leftovers (1986). N-ai specificat genul, aşa că unele sunt comedii, altele drame, ba chiar şi horror...

4 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Les Choristes- este un film francez, nu este cu copii la orfelint, ci la o scoala. este super! merita sa-l vezi
xoxoxoxoxoxox :*:*

| Nicoleta a răspuns:

Orphan (2009)
El orfanato (2007)
Oliver Twist (2005)
Orphans (1987)
jane Eyre (1944)
Great Expectations (1989)
Annie (1982)
The Little Orphan (1948)

Jane Eyre (2006)
Curly Sue (1991)
Hand Held-Film documentar despre copiii orfani din România anilor '90

| JustMeBăi a răspuns:

Orfana, dar e de groaza.

| alinzz a răspuns:

Scoala lui madeline : comedie, drama...are de toate mai putin thriler si groaza