| LisaJulie a întrebat:

Stiti vreun anime film sau serial similar cu Death Note?

3 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

Greu...death note e unic in felul lui genial scris si realizat.
As putea spune un anime care mi-a placut mie mult full metal alchemist, si asta e bine scris.

| randomuser009 a răspuns:

Poti incerca: code geass, e cel mai asemanator anime, gen character cu puteri(nu zic ce), jocuri psihologice, nu e chiar la fel, dar na,
poti incerca si monster, daca iti plac jocurile pshihologice, multi zic ca e mai bun decat death note,
future diary(mirai nikki), aici e cu jocuri, si puteri,
As mai recomanda, si kaiji, e psihologic,
tomodachi game, doar cauta, e greu de explicat.

| randomuser009 a răspuns:

Daca imi spui ce iti place exact, iti pot recomanda, psihologic? drama? poveste de un anume fel, isekai? scrie ce cauti, iti pot scrie niste anime