| SERIALS a întrebat:

Sunt filme sau seriale motivationale in care un personaj traieste in saracie si depune mult efort ca sa obtina studii superioare intr-o tara dezvoltata?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, și toate sunt foarte faine...

Homeless to Harvard: The Liz Murray Story (2003)
Gifted Hands: The Ben Carson Story (2009)
Billy Elliot (2000)
Aș adăuga și Forrest Gump (1994), The Emperor's Club (2002), The Glass Castle (2017), October Sky (1999), Front of the Class (2008), The Book Thief (2013), Le scaphandre et le papillon (2007), Mona Lisa Smile, Dead Poets Society...

| Zuzu1991 a răspuns (pentru floresdemayo):

Homeless to Harvard: The Liz Murray Story (2003)
voiam sa scriu si eu, pentru un filmulet la care m-am uitat numai ca imi place Thora Birch a fost incredibil de impresionantwinking

| LPCTSTR a răspuns:

N-am habar de un astfel de scenariu, dar stiu unele care s-ar apropia: The Man Who Knew Infinity, Hidden figures, Napola poate.
Mai recomand si: sense8, How to get away with murder, Grimm, Queen of the south (cel cu Alice braga), Interstellar, Free fall, T-34, Ted, Ted 2, Fury,

| Dddonkey a răspuns:

Romanii plecati pe afara 3.