| lSarcastiquel a întrebat:

Sunt nascuta în '99 dar mereu m-a fascinat trecutul, cartile, filmele din 1950 sau chiar mai vechi. Imi place stilul care era pe atunci, rochiile lungi si politetea. Intrebarea mea este: imi puteti spune niste filme alb negru ( sau nu neaparat) de dragoste? Pot sa fie românești sau in engleza, pot intelege. Conteaza sa fie mai vechi, nu actuale si sa fie si interesante.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te inteleg perfect, exact asa sunt si eu.
Era o telenovela romaneasca bazata pe vremea aia: Aniela.
In rest filme vechi gasesti aici :
http://www.cinemagia.ro/filme/
Alegi ca si criteriu anii (ai mai jos) si iti va da pentru perioada respectiva.

| 1231242 a răspuns:

In primul rand, filme din 1950 nu prea gasesti pe net, pentru ca sunt foarte vechi, ma refer la filmul integral, este posibil sa gasesti Vagabontul(1932) integral, uita-te la BD si filmele cu Bud Spencer si Terrence Hill, nu-s din 1950, dar sunt amuzante.