| allynna17allynna a întrebat:

TPU... Titanicul chiar a existat? adica vreau sa spun, filmul prezinta ceea ce chiar s`a intamplat odata?

funditSa:X

Răspuns Câştigător
| CrisTinasss a răspuns:

Da.filmul reprezinta o intamplare adevaratahappy si ramasitele care sunt prezentate in film este chiar ceea ce a mai ramas din el pe fundul oceanuluihappy mi se pare chiar ca batrana este supravietuitoarea si ea ar fi personajul principal Rose parca...oricum...filmul si povestea sunt facute dupa o intamplare realawinking

5 răspunsuri:
| InsaneDoll a răspuns:

Da, in mare parte...Adica filmul prezinta ce s-a intamplat odata dar mai adauga si de la ei:*

| N1mka4eva a răspuns:

Da!
Chiar s-a intamplat, iar vaporul a fost si gasithappy

| Bloody a răspuns:

A fost un mare pachebot care s-a ciocnit cu un aisberg și s-a scufundat în 1912. Al doilea din trio-ul de „super-nave"concepute pentru a oferi fiecare câte o cursă săptămânală și pentru a domina afacerea transatlantică dintre Southampton și New York în interesul companiei White Star Line. Construit la șantierele Harland and Wolff din Belfast, Titanic a fost cel mai mare vas din lume până la momentul scufundării sale. În timpul călătoriei inaugurale s-a ciocnit cu un aisberg la 11:40 PM, în ziua de duminică, 14 aprilie 1912. Vasul s-a scufundat în două ore și jumătate, după ce s-a rupt în două la ora 2:20 AM (15 aprilie 1912).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da povestea este adevarata dar au mai adaugat si de la ei pentu ca din cate am inteles doar batrana era singura supravietuitoare

| PinkLife_8615 a răspuns:

Da a existat din cate am citit eu.sa skufundat pe 10 aprilie 1912. Este o poveste adevarata