| Andreeutza_Dragutza a întrebat:

Twilight este un film, iar The vampire diaries este un serial.De ce tot faceti comparatii intre ele daca sunt un film si un seriel, e cu totul diferit.Bagati Twilight la filme si The vampire diaries la seriale si intre film si film si intre serial si serial sa faceti comparati nu invers.Va rog sa-mi raspundeti la intrebare, dau fundita.

Răspuns Câştigător
| mymy a răspuns:

Da stiu multi oameni fac comparatia asta deci practic nu ai cum sa le compari... ei ar exista o modalitate cartile sunt4 ca si twilight aia da
dar filmu cu serialu nu nu inteleg oamenii le baga pe toate intr-o oala ei bine cred ca pentru ca sunt cu vampiri si twilight este cel mai bun film cu vampiri si the vampire diares cel mai bun serial cu vampiri si de aiawinking
fundita? :Xbatting eyelashes

17 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Se poate face comparaţie şi la cărţi pentru că şi twiight e carte şi există şi jurnalele vampirilor deci comparaţia e potrivită, mai ales că tema celor două subiecte abordate de tine au la bază vampiri. Baftă!

| Gizăz a răspuns:

Dacă o balegă e de cal şi alta de vacă înseamnă ca nu pot spune care cred ca miroase mai urât dintre cele două? Cumva trebuie sa ai nasul ultrafin?

O asemănare sigur e: inteligenţa discutabilă a fanilor. Văd după cum te exprimi.

| mymy a răspuns:

Mda si opinia mea pentru carti***** este twilight este cel mai bun 4ever mai ales pentru ca zori de zi... este extraordinarawinking

| adriangabor92 a răspuns:

Corect

| Andreeutza_Dragutza explică:

Ms mult pentru raspuns, asta cautam.

| Andreeutza_Dragutza explică:

Spineshivers eu ma refer ca nu poti face comparatie intre un film si un serial, alta e filmul si alta e serialul, nu la carti ma refeream.Intelegi?

| Andreeutza_Dragutza explică:

Una e filmul care are durata de cateva ore si alta e serialul care se desfasoara in multe episoade chiar daca au in comun acelasi subiect(vampiri).

| Andreeutza_Dragutza explică:

Pentu toti fanii Twilight si The vampire Diaries. Voi tot spuneti ca Twilight a copiat the vampire diaries, ei bine, am cautat pe net "the vampire diariea" si mi-a aparut:"The vampire diaries(2009)" si am cautat si Twilight pe net si mi-a aparut:"Twilight(2008). Decideti voi cine pe cine copiaza.

| Nirvana a răspuns:

Nobody pe aia o chema Elena, nu alina. In fine. Vad ca le-ai acordat filmelor o atentie deosebita. Si Andreea, ADOLESCENTELE fac o comparatie stupida intre cele doua subiecte chiar daca au cateva puncte comune. El vampir, ea muritoare, el de minim 150 de ani, ea de 17. Oricum The vampires diaries este superb. Antrenant, cu actori frumosi si minunati si cu replici totusi inteligente.

| Oana_5036 a răspuns:

Se intampla asta pentru ca amandoua sunt cu vampiri si ei le compara pentru ca vor sa stie care e mai bun, la care sa se uite etc.
parerea mea e ca twilight e mai bun, ca de ex daca nu ai ce face si vrei sa te uiti la ceva la twilight nu trebuie sa stii unde ai ramas!

| Eusunttu a răspuns:

Chiar daca au un lucru comun "vampirii"ele sunt foarte diferitehappy.Mie imi place si Twilight si The vampire diaries, dar twilight e un simpluu film iar the vampire diaries e un serialhappy. Intradevar primul a aparut Twilight dar prima carte a fost the vampire diaries.In final scriitorul filmului Twilight s-a inspirat din cartile The vampire diaries care au aparut acum doarte mult timplaughing)>

| nobody_8333 a răspuns:

Mai, Twilight si The vampire diaries sunt comparate pentru ca au cam acelasi subiect.de exemplu in Twilight bella se indragosteste de edward, si el e vampir, se cunosc la scoala, ea isi da seama ca el e vampir si in The vampire diaries alina se indreagosteste de stefan si el e tot vampir, tot la scoala se cunosc si tot ea isi da seama ca el e vampir. actiunea e aproape la fel, dar sunt foarte diferite filmele (am vazut si twilight si the vampire diaries, si am citit si cartile twilight:d). de exemplu : stefan are un frate, si edward are mai multi[laughing], dar cartile the vampire diaries au apartut inainte de twilight si de asta multa lume spune ca Stephanie Meyer a copiat The vampire diaries cand a scris carte, deci daca sunt cartile asemanatoare, normal ca si filmele sunt happy

| nobody_8333 a răspuns:

Mai,Twilight si The vampire diaries sunt comparate pentru ca au cam acelasi subiect.de exemplu in Twilight bella se indragosteste de edward,si el e vampir,se cunosc la scoala,ea isi da seama ca el e vampir si in The vampire diaries alina se indreagosteste de stefan si el e tot vampir,tot la scoala se cunosc si tot ea isi da seama ca el e vampir .actiunea e aproape la fel,dar sunt foarte diferite filmele (am vazut si twilight si the vampire diaries ,si am citit si cartile twilight:d).de exmplu : stefan are un frate,si edward are mai multi[laughing],dar cartile the vampire diaries au apartut inainte de twilight si de asta multa lume spune ca Stephanie Meyer a copiat The vampire diaries cand a scris carte,deci daca sunt cartile asemanatoare,normal ca si filmele sunt happy

| nobody_8333 a răspuns:

Ba poti sa compari un film si un serial, daca sunt asemanatoare, ce daca e un film si un serialthinking

| nobody_8333 a răspuns:

Ee. o cheama elena, da` asa am inimeritbig grin (oricum ceva de genu` asta se citea).

| nobody_8333 a răspuns:

Mai,
Andreeutza_Dragutza,

oi fi cautat tu pe net, da` tu ai cautat filmele, cartile The vampire diaries au aparut inainte.si e logic :daca sunt cartile copiate, normal ca e si filmu`. pentru ca filmu` e facut dupa carte. ce e asa greu de inteles.
daca iti place tie twilight, asta e, si mie imi place, da` nu mai zi atat ca n`ai cum sa compari un serial cu un film, ca a cumwinking.

| justina_6142 a răspuns:

Eu nu fac comparatie intre ele dar cred ca ceilalti o fac pentru ca au aproximativ aceeasi tema.big grin cu vampiri. doar ca e o diferenta mare intre ele...