| StrongHeart a întrebat:

Un film sau serial care v-a marcat?

8 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Dacă ne referim la ''marcat'' în sensul rău al cuvântului, două filme îmi vin în minte, pe care nu simt nevoia să le revăd câte zile voi mai avea: The Entity (1982) și Cannibal Holocaust (1980).
Dacă-i vorba de filme care mi-au deschis apetitul pentru universul cinematografic: A Fistful of Dollars (1964), For a Few Dollars More (1965) și The Good, the Bad and the Ugly (1966).
Dacă ar fi să numesc un film care mi-a plăcut mult, mi-e foarte drag și, în plus, m-a făcut să mă îndrăgostesc de scriitorul aflat la originea scenariului: Stand by Me (1986)
Dacă însă e vorba de filme care mi-au deschis ochii, mi-au arătat calea, adevărul ori ceva de genul ăsta...nu există, în cazul meu, cărțile au apucat să facă asta cu mult înainte să mi se dezvolte gustul pentru filme.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Splendoare în Iarbă cu Natalie Wood.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu s-ar mai termina lista daca as incepe sa spun despre acest subiect. De altfel o sa trec peste partea in care as putea zice ca exista grupuri pe Facebook sau site-uri cu recenzii detaliate despre filme. Si peste partea in care nu cred ca ce ne marcheaza pe noi o sa te ajute intr-un fel si pe tine.

Dar daca stau sa ma gandesc, ultimul film vazut de mine si care "ma marcat" a fost Green Book.

| Andreeush a răspuns:

Merlin mi-a plăcut mult.

| J0B0MAT a răspuns:

Suicide room
13 reasons why

| GirlOnline81 a răspuns:

I Am Sam.

| Spiderul a răspuns:

Daredevil și The Punisher