| Dragosh9988 a întrebat:

"Un fleac, m-au ciuruit", renumita replica. din ce film face parte.

7 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Cum sa faca parte din filmul "Un fleac, m-au ciuruit?" sad Nu exista un asemenea film! Totusi, e bine ca oamenii isi mai aduc aminte ca a fost dintr-un film si n-a confiscat-o Base cu totul.
Raspunsul corect este asta: face parte dintr-un film romanesc vechi, politist pe alocuri, "Cu mainile curate". Replica a fost conceputa de Titus Popovici dar lumea i-o atribuie celui care a rostit-o in film, Sergiu Nicolaescu.

| andrey843 a răspuns (pentru Leocerba):

Asa este.Scuzati raspunsul.Acum am vazut filmul.Replica face parte din filmul "Cu mainile curate".

| Leocerba a răspuns (pentru andrey843):

Sa traiesti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmul " Cu mâinile curate ".

Faptul că unii n-au văzut, nici măcar auzit de acest film este una, dar să te mai şi faci de râs, aşa cum au făcut-o câţiva oameni care au răspuns la această întrebare, este deja prea de tot.

| dulgherunicu a răspuns:

Segiu nicolaescu este istorie incepind de azi de dimineata

| hype123 a răspuns:

Sergiu nicolaescu-cu mainile curate

| unu811 a răspuns:

Din filmul "Cu mainile curate" regia Sergiu Nicolaescu; filmul e de actiune