| Girly97 a întrebat:

Unele videoclipuri pe Youtube desi sunt in engleza sau in alta limba, oricand dau click pe ele, titlul este tradus in romana iar subtitrarile sunt in romana de asemenea. De exemplu un videoclip cu titlul "My dog" va aparea cu "Cainele meu" de indata ce dau click pe el sa il vizionez. De ce?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Si la mine se inatmpla asa. E de la google. Cel mai bine facea optiunea de a traduce sau nu textul; dar nu sa il traduca in mod automat, ca aceasta nu este traducere.

| Ineys a răspuns:

Pentru ca asa vrea Youtube. E un "feature". Traduce automat anumite videoclip-uri ( care probabil au fost incarcate cu optiunea asta ) in limba selectata de tine in setari.

| Alexuţ02 a răspuns:

La alea cu multe views așa se întâmplă, poate a băgat autorul traducere n toate limbile ori traduce yt automat