| Kay1 a întrebat:

V-ati facut prieteni pe TPU astfel incat sa va intalniti, vorbiti, etc?

17 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Am vorbit cu niste useri de pe TPU ...la unii le-am dat si id-ul, dar la final mi-am dat seama ca nu avem nimic in comun.
Prieteniile nu se leaga pe internet, fiindca sunt prea putini cei care sunt ei insisi cand vorbesc sub anonimat

| positivity a răspuns:

Mi-am făcut prieteni cu care pot vorbi despre anumite lucruri comune, dar, nu ne întâlnim, ci doar discutăm online.

| adriangabor92 a răspuns:

Da

| Kay1 explică (pentru adriangabor92):

Te-as interba despre aceasta relatie. Poti sa imi spui prin mesaj.

| Reek54 a răspuns:

Nu, inca nu m-am intalnit cu prietenii de pe TPU, eram pe aproape, dar au intervenit alte lucruri care au schimbat directiile, dar.e timp destul.

| BiuL a răspuns:

Nu, si sincer nu as avea curaj sa ma intalnbesc asa cu persoana necunoscuta, intalnita pe internet.

| Reek54 a răspuns (pentru BiuL):

Poate pentru ca nu esti destul de inteligenta incat sa poti descoperii o persoana cu care comunici doar prin mesaje?

| BiuL a răspuns (pentru Reek54):

Trecand peste exprimarea ta greoaie, cine zice ala e! adica dragutule tu esti cel lipsit de inteligenta! In alte ordine de idei, vorbesc cu persoane prin mesaje ba chiar pe messanger, asa si? Asta ma face inteligenta sau mai putin inteligenta? Daca tu crezi asta, esti praf!
Si nu m-as intalni cu niciun necunoscut pentru simplu motiv ca oamenii mint, sunt prefacuti, iar pe internet e foarte usor sa iti atribui o alta identitate, iar eu sunt la drept si cand auzi zilnic despre omoruri si violuri normal ca devii precaut.
Dar heh, nu stii tu ce e aia "better safe than sorry". SI ne miram de ce atatea fete sunt EXPLOATATE si trimise la produs prin afara? Pt ca cred orice idiot intalnit online, hai sa fiu eu mai putin inteligenta dar in siguranta.

| Reek54 a răspuns (pentru BiuL):

Sari cu gura rapid, adresezi jigniri indirecte..hmm un comportament tipic varstei tale, si nici macar nu ai inteles ce am vrut sa spun, concluzionez ca degeaba as sta sa-ti explic cum sta treaba cu chestiile astea, se pare ca asa esti tu, prea fricoasa, ai vazut prea multe filme sau cineva ti-a bagat prostiile astea in cap de cand erai mica, asta este, poate cu timpul o sa te deschizi, desii nu prea cred.

| Apache a răspuns (pentru Reek54):

Sa stii ca are dreptate intr-o anumita privinta.
Nu iti poti da seama de caracterul unei persoane numai din niste mesaje adresate pe internet.

| Reek54 a răspuns (pentru Apache):

Daca esti o persoana destul de inteligenta incat sa iti poti face o concluzie despre un om dupa primele vorbe pe care ti le-a adresat sau dupa prima conversatie pe care a-ti avut-o, poti sa-ti dai seama de ce caracter are acea persoana, iar daca se preface/vrea sa-ti intinda o capcana, trebuie sa realizezi ca ceva nu este in regula, trebuie sa faca o greseala undeva, sau daca totul este prea "perfect" clar este ceva in neregula.

| Reek54 a răspuns (pentru BiuL):

Probabil ca nu multe persoane sunt capabile de aceste lucruri.

| millyca a răspuns (pentru BiuL):

Oamenii mint si sunt prefacuti atat pe internet cat si in viata de zi cu zi, unde este aproape la fel de usor sa te dai drept cine nu esti. Culmea!
Ca proxenet, gasesti infinit mai multe oportunitati intr-o discoteca de tara decat pe internet.
Tu, intr-adevar, se pare ca nu ai inteles ce a scris Reek. Daca ai avea o putere de analiza suficient de buna iti poti da seama de felul omului doar din mesajele pe care le scrie si crede-ma ca nu pierzi nici asa mult timp.
Si ca o sugestie, cel mai sigur ar fi sa traiesti sub un clopot de sticla.

| millyca a răspuns (pentru Reek54):

Oamenii se iau pe ei ca etalon, deci de-asta nu isi are rost discutia... nici asta si nici multe altele. Adica e ceva la modul "ah, mie nu imi iese, deci inseamna ca nu se poate, asa nu merge cum ar trebui."

| Slavian a răspuns:

Salut,
Inca nu, dar nu sunt impotriva happy
Bafta la gasit prieteni!

| Addaa1998 a răspuns:

Daa, am incercat dar nu am putut nu stiu de ce nu a mers

| Hotmama12 a răspuns:

Nu am reusit..si probabil multi nu reusesc din cauza numelor si din cauza ca atunci cand isi trimit mesaje nu spun adevarul si nu vpr sa fie descoperitiwinking...dar bafta la cautat happy