| MaeRiAh a întrebat:

Voi credeti in fantome? daca da dc? daca nu dc? cea mai faina explicatie pr fuinditza. scuze categoria. faza e ca ma -am uitat la un film japonez cu fantome si ma roglaughing

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| littleblackgirl a răspuns:

Buna.
Eu personal nu cred in fantome. Termenul de "fantoma" a fost inventat de oameni pentru a speria alti oameni mai fricosi.
Dar exista "spirite" si eu cred in ele, deoarece am avut experiente mai mult sau mai putin ciudate. Aceste spirite pot fi si bune si rele, dar cel mai des intalnite aici pe pamant am observat ca sunt cele rele (mai exact demonii) care sunt mult mai puternce decat cele obisnuite, putand fi chiar poltergeist (poltergeist = spirit cu o putere foarte mare, care poate misca obiecte de la marimea unui pix, pana la marimea unui dulap).
Asta este pe scurt explicatia mea. happy
Sa ai o zi buna!

| Joker1305 a răspuns:

Eu unul cred ca nu pentru ca chiar daca apare la TV sunt trucate eu tot timpul aud povesti ca si cum noaptea apare varcolaci in cimitire dar faza este ca nimeni nu a vazut niciodata unul dar uni spun ca au vazut tot felul de fantome, varcolaci.etc doar ca sa se dea mari si altii sai intrebe tot felul dar astia sunt cei care vor sa se bage in seama si hai sa fim mai scurti NU EXISTA FANTOME!

| LovelyKitty2 a răspuns:

Salut. nu, nu cred in fantome. e adevarat ca dupa ce cineva moare spiritul lui exista si poate fi si langa noi desi noi nul vedem dar fantome care sa sperie oamenii ca in filme sau desene animate nu exista.