| username_5501 a întrebat:

Ziceti-mi si mie cateva filme de comedie la care sa razi in hohote.Pentru cele mai bune

Răspuns Câştigător
| Fikki a răspuns:

Anger Managment-cu Adam Sandler,Liar Liar-Jim Carrey,Yes man-Jim Carrey, The mask-Jim Carrey, Happy Gilmore-Adam Sandler asta le-am stiut eu si astea sunt ce am gasit sunt sigura ca si astea sunt faine:Mr. Popper's Penguins / Pinguinii domnului Popper (2011) - Tom Popper
The Office / La birou (Serial TV, 1 episod 2011) - tipul din Fingerlakes
Presidential Reunion (2010) - Ronald Regan
A Christmas Carol / O poveste de Craciun (2009) - Ebenezer Scrooge / Fantoma Craciunului trecut si alte roluri (voce)
Under the Sea 3D (2009) - Naratorul
I Love You Phillip Morris / Te iubesc Phillip Morris (2009) - Steven Russell
Yes Man / Yes Man: Un cuvant poate schimba totul (2008) - Carl Allen
Horton Hears a Who / Horton si omuletii (2008) - Horton
The Number 23 / Numarul 23 (2007) - Walter Sparrow
Maeștrii groazei: Fata bolnavă (Serial TV, 1 episod 2006) - Paul (necreditat)
Fun with Dick and Jane / Distractie cu Dick si Jane (2005) - Richard Dick Harper
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events / Lemony Snicket: O serie de intamplari nefericite (2004) - Contele Olaf
Eternal Sunshine of the Spotless Mind / Stralucirea eterna a mintii neprihanite (2004) - Joel Barish
Bruce Almighty / Dumnezeu pentru o zi (2003) - Bruce Nolan
Pecan Pie (2003) - șoferul
The Majestic / Majestic (2001) - Peter Appleton
How the Grinch Stole Christmas / Cum a furat Grinch Crăciunul (2000) - Grinch
Me, Myself & Irene / Eu cu mine și Irene (2000) - Charlie Baileygates / Hank Evans
Man on the Moon / Omul din lună (1999) - Andy Kaufman / Tony Cliffton
Simon Birch (1998) - Joe Wenteworth adult
The Truman Show / Truman Show (1998) - Truman Burbank
Liar Liar / Mincinosul mincinoșilor (1997) - Fletcher Reede
The Cable Guy / Tipu de la cablu (1996) - Tipu de la cablu (Chip Douglas)
Ace Ventura: When Nature Calls / Ace Ventura: Un nebun în Africa (1995) - Ace Ventura
Batman Forever (1995) - Dr. Edward Nygma / The Riddler
Dumb & Dumber / Tăntălăul și Gogomanul (1994) - Lloyd Christmas
The Mask / Masca (1994) - Stanley Ipkiss
Ace Ventura: Pet Detective / Ace Ventura: Detectivul de animale (1994) - Ace Ventura
Doing Time on Maple Drive (1992) - Tim Carter
The Itsy Bitsy Spider (1992) - Exterminatorul (voce)
High Strung (1991) - Moartea (necreditat)
In Living Color (Serial TV, 1990)- Diverse personaje
Pink Cadillac / Cadilacul roz (1989) - Comediantul
Mike Hammer: Murder takes all / Mike Hammer, un detectiv american (1989) - Brad Peters
Earth girls are easy / Pământence ușuratice (1988) - Wiploc
The dead pool / Inspectorul Harry și jocul morții (1988) - Johnny Squares
Peggy Sue Got Married / Peggy Sue se mărită (1986) - Walter Getz
Once Bitten / Idila cu vampiri (1985) - Mark Kendall
Finders Keepers (1984) - Lane Bidlekoff
The Duck Factory (Serial TV, 1984) - Skip Tarkenton
Buffalo Bill (Serial TV, 1 episod 1983) - Jerry Lewis
All In Good Taste (1983) - Ralph Parker
Copper Mountain (1983) - Bobby Todd
Lookin' to Get Out / Păguboșii la Las Vegas (1982) - dansator în culise
Introducing... Janet (1981) - Tony Moroni

4 răspunsuri:
| Marghioalaa a răspuns:

Scary Movie este super

| Stefania_3298 a răspuns:

Stan si bran

| Fikki a răspuns:

Anger Managment-cu Adam Sandler,Liar Liar-Jim Carrey,Yes man-Jim Carrey,The mask-Jim Carrey, Happy Gilmore-Adam Sandler, astea is cele mai bune.

| traceurpkvictor a răspuns:

Pai toate filmele cu jim carrey( Ace Ventura, The Mask, etc)