| anonim_4396 a întrebat:

1)Cate rase de bichon exista? Care e cel mai usor de intretinut si nu e predispus la multe boli/afectiuni?
2)Cam cat costa un bichon(in functie de rasa)?

4 răspunsuri:
| YoCookieMonster a răspuns:

1) Bichon Havanese,Bichon Maltese, Bichon Frise, Bichon Bolognese.
Cel mai rezistent dintre toate acestea ar fi Bichonii Havanesi si Bichonii Bolognese, caci Bichon maltese si Bichon Frise sunt sensibili, si sunt niste caini pretentiosi.
2) Pai :
-bichon havanese-in jur de 150 euro
-bichon bolognese-tot in jur de 150 euro
-bichon frise si bichon maltese in jur de 250 euro.
Sper ca te-am ajutat. happy

| Cronki a răspuns:

Caracteristicile se potrivesc mai mult cu Min Pin (pinscher pitic).
-rezistent la boli;
-usor de intretinut (par scurt)
-foarte inteligent (sensibil si atent la gesturile tale, spre deosebire de bichon care e un caine imprastiat - nu'i poti capta atentia)

| ShakyBettySweet a răspuns:

1) Exista aşa:
*Bichon maltese; happy
*Bichon Bolognese; happy
*Bichon Havanese; happy
*Bichon Frise; happy
*Bichon Mic tip Leu; happy
*Coton de Tulear. happy
2)Cel mai usor de intretinut ar fi Bichonul Havanese, Bichonul Maltese şi Coton de Tulear. Dacă stai să te gândeşti, orice câine este predispus la boli, indiferent ce se spune despre el aşa că nu vei găsi un Bichon perfect.Fiecare are atuul său.
3)În medie bichonul costă 100-200 Euro, iar în lei aprox. 300-1000 Lei.Asta e în funcţie de crescător şi în plus, ar trebui să cauţi pe internet la anunţuri.Noi ce să'ţi spunem exact în legătură cu preţul? Vezi tu ce îţi place dar bichonul nu este prea ieftin. Sper că eşti mulţumită de rapsunsul meu. Dacă da, aştept funditză big grin :*

| Rabinefraim a răspuns:

bichon havanez este celmai potrivit doar 11 la os suta fac displazie de shold.si pretul variaza cu pedigri ii vreo 300 euro si fara 150