| Lolllllllll a întrebat:

Ai mei nu ma lasa sa am nici un animal ce sa fac? Sper ca ma puteti ajuta.

7 răspunsuri:
| tpuu a răspuns:

Pai, poate nu te lasa pentru simplu fapt ca se gandesc ca nu vei avea grija de el. pentru ca pentru a avea un animal este o responsabilitate happy. trebuie sa ii faci curat de ff.multe ori. pentru ca exact ca si omul este si animalul. vorbeste cu patintzii tai si roaga-i. spune-i ca vei avea grija de animalul pe care tu til doresti. si ii vei face curat de fiecare data cand e nevoie "straight face. Dar mai e o problema. poate parintii tai nu vor sa ai un animal de casa pentru ca, poate nu au bani suficientzi. Imi fine /oricum. Vorbeste cu ei. Succes

| Maariiaa a răspuns:

Buna,
Si eu sunt in aceeasi situatie. Pana la urma parintii mi-au cumparat o pisica, iar acum au dus-o la bunica mea.
Parintii nu vor pentru ca spun ca fac mizerie in casa, pisicile par.Nu este adevarat in cazul tutror animalelor.
Poti sa iti iei un papagal vorbitor sau un hamster, nu au cum sa faca mizerie. Eu am avut dar mi-au murit si nu mai vreau altii.

Sper sa ai succes!
Numai bine!

| andra1223 a răspuns:

Asa a fost si cu bunici mei... le-am zis ca ma plctisesc singura si nu am cu cine sa ma jocbatting eyelashes si am adus o catelusa de la verisoara mea love struck si le-am zis ca e cainehee hee A trecut ceva timp pana ce si-au dat seama ca e catelusa, dar pana atunci s-au apropiat de ea si au indragit-o love struck! succes!

| MeMyseIf a răspuns:

Pai, intreaba-i de ce nu vor? Roaga-i sa-ti dea niste explicatii, argumente...Probabil ca toti parintii si ai tai se ingrijoreaza ca nu vei putea avea grija de acel animalut sau ca te poate infecta cu ceva sau ca nu e comod la moment sa aveti un animal, fie din lipsa de spatiu, fie ca nu aveti cu ce sa-l intretineti.Deci,pina nu afli cauza, n-ai ce sa faci, ca nu te poti certa cu ei pina la infinit. Daca, e unul din motivele astea, incearca sa le demonstrezi ca tu de fapt esti matur si stii, poti sa ai grja de el si sa nu fie doar la nivel de vorba si chiar pe bune arata-le.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi atent! exista niste animalute virtuale adica niste jucari care prind viata pe computer se numesc webkinz e simplu odata cumparata jucaria preferata tu vei primi un cod secret care iti va da voie sa te joci cu propria ta jucarie la magazine sunt coduri furate de pe labuta jucariei dar poti comnda pe internet exista webkinz cu abonament de lux e mult mai grozav

| astamicuta a răspuns:

Cred ca i-ai putea convinge sa te lase sa iti iei un pestisor. Eu am un peste beta, e foarte frumos, nu are nevoie de un spatiu mare( ii ajunge un bol), nu face mizerie sau galagie si isi poate arata afectiunea pentru cel care ii da mancare.

| Alexxanddraa001230 a răspuns:

De obicei. unii oamnei nu suporta animalele in casa.asa ca n'ai ce zice si trebuie sa'i accepti... dar fiindca acestia sunt parinti tai trebuie sa te porti frumos.trebuie sa pastrezi curatenia ca ei sa vada ca esti capabil sa cresti un animal de companie. sper sa te fi ajutat:*:*:*... fwnda?