| butterfly_4694 a întrebat:

Ajutoooor va roga papagalul unei prietene cred ca s a ranit la un piciorus tooata cusca e plina de sange. Ce sa facem? Dau funda cel mai rapid si bun raspunsa. urgent

Răspuns Câştigător
| YrINaismissingtheoldTPU a răspuns:

Pai...panseaza-i piciouru si curata cusca... poate ai niste solutie dezinfectanta ca sa ii treaca mai repede.noroc:*

fundita?big grin

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un pansament steril uscat aplicat pe zona afectată pentru ai face hemostază (oprirea sângerării) și la medicul veterinar.
Pa, pa.

| Minnie a răspuns:

La doctor

| Black_Cherry a răspuns:

Pai uitati-va mai bine la el si vedeti ce are si da fuga cu el la veterinar. Daca e grav nu puteti sa-l tratati voi singure.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Cine ne roaga? Papagalul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne roaga papagalul unei prietene. Folositi si voi semne de punctuatie. Hmmm. Ce dreacu va invata la scolile alea de **** pe care le faceti? http://sp2.ro/019926

| butterfly_4694 explică:

Pai nu are voie sa va roage si el?

| butterfly_4694 explică:

Voi credeti ca am mai stat sa vad daca e corect sau nu? Cand e ceva urgent nu te mai gandesti la asta.

| copildinamita a răspuns:

Eu zic sai pui betadina chiar daca e pentru oameni da merge si la animale sau cym a spus si irinuka pune-i un bandaj ud sau cu gheata ca aia absoarbe durerea