| CVE12 a întrebat:

Ajutoor(funda!).Am un catel de ciobanesc german, si nu stiu ce nume sa i dau! e negru, si e mascul.va rog big grin mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| mola a răspuns:

Buna!

Sunt multe nume frumoase. Mie imi plac aceste nume de mascul :
Rocky(e) = Rochi
Rex
Walker = Ualcar
Sisu
Gooder = Gudar
Goos = Gus
Ressurect = Resurect
Boby = bobi

Unii oameni pun nume dupa felul cum se compoarta.
De exemplu :
Daca mananca mult zii Food.
Daca doarme mult zii Sleep(y).
Daca se scarpina des zii Scarpinici.
Daca este nebunel zii Craz(y).
Daca este cuminte zii Kind.
Daca este timid zii Timy.
Daca este prietenos zii Friendly

Sper ca te-am ajutat.
Sa ne zici si noua ce nume ai ales.
Succes!
Samby = Sambi
Zoroo = Zoro

| mola a răspuns (pentru mola):

Scuze ca am adaugat ''Samby si Zoroo'' la inceput mi-a tastat gresit tastatura.

12 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Spic happy

| CVE12 explică:

Multumesc tuturor! numele ales de mine este: Lord.are R in mijloc, si e un nume potrivit catelului deoarece are o statura impunatoare, si foarte eleganta.big grin

| CVE12 explică:

Multumesc tuturor. numele ales d emine este: Lord. are r in mijloc si e un nume potrivit catelului, deoarece el are o statura impunatoare si ft eleganta

| Mikiiiiiii a răspuns:

Rocky(e) = Rochi
Rex
Walker = Ualcar
Sisu
Gooder = Gudar
Goos = Gus
Ressurect = Resurect
Boby = bobi

| mola a răspuns (pentru Mikiiiiiii):

Tu ma copiezi?

| victorandrei a răspuns:

Roky

| Irena97 a răspuns:

Cica la cainii astia mai mari e bine sa le pui nume care au si R in mijloc. Ii face mai vigilenti.
Mark, Zorro?

| CVE12 explică (pentru Irena97):

Am luat in calcul si spusele tale, iar numele ales de mine este Lord.happy

| Irena97 a răspuns (pentru CVE12):

Foarte fain numele mai ales pentru asa rasahappy.

| AditzaAditsssa a răspuns:

Alege un nume scurt. Cainii raspund cel mai usor la nume din 1-2 silabe.
Evita numele de caini care seamana cu comenzile pe care le vei folosi in dresaj.
Ia in considerare talia cainele tau. Nu cred ca vrei un nume de catelus pentru un caine de 50kg.
Observa-i comportamentul. Acesta te poate inspira in alegera numelui cainelui tau. Uite aici cate va idei:
Aky,Alfy,Alger,Amigo,Andy,Aquila,Axy
Azor,Banji,Bijou,Casper,Choco,Diablo,
Diamond,Dino,Floopy,Fluffy,Glory,Gorilla,Grizzle,Grizzly,Jack,Junior,Oaky,Oscar,Ozz,Puffy,Rambo,Rambo,Rex,Rocky,Ricky,Salvador,ScoobyDoo laughing,Sensei,Sheriff,Silver,Snowbell,Sasha,Ted,Teddy,Tom,Tweety,Ursula,Walter, Walter, Yoyo, Zorro.
Astea sunt toate, sper ca ti-am fost de ajutor.Si spune-ne si noua ce ai ales laughing

| clicksnap a răspuns:

Fane