| razvii a întrebat:

Ajutor! am un perus fetita este foarte cuminte si dragalasa am primit-o doar de 3 zile cand am primit-o era ca o papusa puteai face ce vrei cu ea s-o iei in mana venea pe deget canta are in jur la 8 luni dar astazi dupa ce am lasat-o pe afara si a intrat in cusca s-a schimbat eu mai am un perus baietel si ii las pe amandoi dar astazi ea s-a schimbat a inceput sa se scarpine intruna are caca moale moale adica doar apa. nu poate sta in loc 1 min sare pe hinta trage de ea da in oglinda si cand bagi mana la ea sa se urce pe deget ciupeste ingrozitor. va rog frumos nu-s ce sa ma fac. nu vreau sa pateasca ceva | sa moara|. va rog un sfat.

Răspuns Câştigător
| Alina140663 a răspuns:

Buna...am avut o pereche de perushi, doar ca la mine am avut probleme cu masnului. a avut aceleasi sintome pe care le are fetita ta, apoi sa bufat in pene, a stat cateva zile asa si apoi, cand am venit de la scoala l-am gasit moort, ingerashu meu, in ultimele zile de viata a lui pako [masculul] a avut si fetita diaree si aceleasi sintome ca alemasculului la inceput. i-am luat un nou partener.am observat ca diareea fetitei nu trece, nu am vrut sa risc si cu ea asa ca am dus-o la veterinar, am salvato, simptomele fetitzei tau sunt inca la inceput, duo la veterinar, daca ai noroc consultatia e pe gratis, o poti sava, dar duo la veterinar, asta daca vrei sa mai stea langa tine si sa nu moare

Sper ca te'am ajutat

FUNDa.:X:X:X

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te mai bine la doctor sau la magazin si compara un medicament din ala care sal pui in apa cam de 5cm

| ioana996 a răspuns:

Stai linistit nu va patii nimiclaughing in niciun caz nu moarelaughing te vei obisnui cu ea. acum se maturizeazahappyCrede-ma asa a fost la inceput pantru ca nu cunostea pe nimeni si etc. dar de acum asa va fi si nu te speria nu va patii nimic!happy

| katalina45 a răspuns:

Nu moare trebuie sa se acomodeze cu tine isi va reveni stai linistita