| Shottas a întrebat:

Ajutorr! Am gasit ieri un papagal nimfa in copac, pentru ca nu am putut sa-l iau atunci, am zis ca il gasesc seara, dar nu l-am gasit si l-am gasit in dimineata asta zgribulit in copac, asa ca m-am suit dupa el si l-am luat cu riscu de a obtine 2 gauri in mana, dar l-a luat si l-am pus intro colivie temporara. Dar am o mare problema, parca stranuta sau ofteaza asa periodic, sufla dintr-o data tare. Cred ca a racit. Ce sa ii dau?

Răspuns Câştigător
| mickidutza a răspuns:

Da-i miez de paine, apa sa i-o schimbi, sa-i cumperi mancare de papagali.etc.

| Shottas explică (pentru mickidutza):

>>. Acum mananca... Iam facut rost de niste boabe de grau. De tusit nu cred ca tuseste,, mai degraba face cum face o pisica cand se apropie de un caine. Asa face si la mine. Acum i-am pus si o creanga in cusca sta pe ia si canta. cateodata se mai si leagana. cred ca pe muzica de la tv. Este baiat nimfa, Momentan n-am pereche, si trebuie sa ii fac rost, o sa reziste cu o oglinda in cusca pana fac rost de pereche?

12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Du-l la un cabinet veterinar pentru tratament, deoarece este răcit.

Toate cele bune.

| Empathizer a răspuns:

A stat toata noaptea in frigul de afara si a racit. Fa-ti pomana cu el pana la capat si du-l la veterinar, altfel poate muri.

| mola a răspuns:

Salut, stimate domn! Acel papagal este al ei; http://www.tpu.ro/utilizator/txqu
Uite o intrebare :
http://www.tpu.ro/......sperata_1/

| LiviuuuXD a răspuns:

Salut,Nimfa este racita, cum a spus mickidutza, dai niste miez de paine proaspata (pentru ca de la cea sfarmicioasa, trecuta ii spun eu se ineaca) si du-l la veterinar. O sa iti spuna care este problema dar mie sa nu fie ceva cu ficatul. Pana ii iei perechea o sa se impace bine cu oglinda, dar cumparai clopotel si multe jucarii ca sa se simta cat mai bine.

| Flynn2001 a răspuns:

Dul la veterinar! urgent!

| TURCUL0001 a răspuns:

Dai paine si grau incoltit

| xxNoLovexx a răspuns:

Te rog spune-mi daca e prin zona pietei Iancului, sector 2. In aceeasi zi mi-a disparut papagalul puppy dog eyes. Era galben cu pete negre puppy dog eyes. As dori mai multe detalii, daca poti contacteaza-ma la adresa adynna_yoana@yahoo.com/0727001377 puppy dog eyes. As dori sa ma contactezi cat mai rapid puppy dog eyes.

| Shottas explică (pentru xxNoLovexx):

Eu sunt din Costinesti judetul constanta... Deci nu are cum ...Scuze daca nu ti-am raspuns mai repede.

| sysica a răspuns:

Buna Shottas am vazut mesajul tau cu papagalul si mi-a atrass atentia pentru ca cu o zi sau doua inainte si papagalul meu a fugit pe geam.O nimfa baiat galben cu pete negre.Stau undeva prin zona Iancului si nu stiu cat de departe a ajuns.:o3.Dar ma bucur totusic a a ajuns la tine si nu a murit:o3.Totusi te rog mult ai grija s anul-i dai ou, pentru ca e alergic, face bube pe piele si ii vor cadea penele.:o3.In schimb ii placee mult patrunjelul si biscuitii speciali pt.papagali cu fructe:].Nu vreau sa ti-l cer napoi pt.caoricum nu cred ca mi l-ai da, dar macar il stiu bine, si a svrea muult de tot sa stiu daca e bine, si daca si-a revenit:[.Am suferit mult dupa el pentru ca l-am crescut de la 1 saptamana:((As vrea mult de tot sa mai tinem legatura, te implor:(. Daca imi poti arata poze sau ceva. orice e bine venit.Tee rog mult.Si te mai pot ajuta cu un sfat sau ceva, oriceeee, bineinteles daca ma lasi:o3.As vrea din toata inima sa mai tinem legatura, pentru ca tin foarte mult la Coco si imi e tare dor de el:[.
facebook:http://www.facebook.com/pysicutza.meow?ref=tn_tnmn
e-mail:adynna_yoana@yahoo.com
ID: adynna_yoana.
Tee rog mult de tot=[[
Nu ma las panaa nu imi raspunzi! te rog muult:((

| Shottas explică (pentru sysica):

Iti raspund si tie. Scuze ca nu am raspuns mai repede si probabil ai fost ingrijorata. Eu sunt din Costinesti jud. Constanta. Imi pare rau pentru pierderea ta. Eu acum ma impac foarte bine cu papagalul gasit. nu mai tace big grin

| M0oN a răspuns:

Este papagalul ei, ea e prietena cu mine.Crede-o!puppy dog eyes