| Bogdan_9316 a întrebat:

- Am 2 Hamsteri Pitici : Mascul, Femela intr-un timp imi facea pui dar acum nu stiu ce s-a intamplat ca nu mai vrea sa faca pui. Cam din Februarie nu-mi mai face mie puisori. Dece? Oare ei sunt "batrani"?
Vreau sa spun ca as vrea sa-i dau si sa-mi iau altii, tot "Hamsteri Pitici", Dar intr-un fel sau altul mi-e mila de ei ca i-am crescut atata vreme si sunt obisnuit cu ei...
Voi ce zice-ti de ce nu fac ei pui? Funda pentru raspuns bun!

9 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

E posibil de batranete sau ca sa imbolnavit.
Dar serios acum ce rost mai are? Si eu am o femela si un mascul si nu-i mai pun impreuna ca la mine fac puii prea rapidlaughingdar sa nu-i mai pui ca apoi i vei chinuii nu o sa aiba spatiu, ori i dai la cineva care nu prea are grija de ei, etc.
Nu o sa ai ce face cu ei asa am patit si eu cand mi-a facut vreo 11 pui.
I-am vandut dar atunci era iarna si oamenii erau morti dupa cadou dar crede-ma am pus la anunturi si nu mai vrea nimeni hamsterii.

| Reek54 a răspuns:

Cate serii de pui ti-au facut?

| Bogdan_9316 explică (pentru Reek54):

4 - 3, cate odata imi facea numa-i 1 serios n-are rost sa mint.

| Reek54 a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Nu, te-am intrebat de cate ori a fatat, nu cati pui a avut la o fatare.

| Bogdan_9316 explică (pentru Reek54):

Pai de vreo 4 ori a fatat.

| Reek54 a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Poate nu i-ai lasat timp intre sarcini, adica a fatat pac iar ramanea gestanta. si tot asa, si ai obosit-o.

| Reek54 a răspuns:

Si stii cumva si la ce varsta a fatat prima data?

| invisibleboy a răspuns:

Ce varsta au?

| Bogdan_9316 explică (pentru invisibleboy):

Femela are 1 an si 8 luni! Si masculu are 1 an si 7 luni sau - 6