| Brunimini a întrebat:

Am 2 pui de tekel de 5 săptămâni. Pot săi las afară sa doarmă în cușcă. Le-am cumpărat o perniță cu blanită. Până la ce temperaturi e indicat sa doarmă afară, dat find faptul ca urmează temperaturi scăzute.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca-s atat de mici trebuiesc tinuti in casa, sub 10 grade s-ar putea sa moara. Acum nu stiu in ce zona a tarii traiesti tu, ca la Bucuresti sau la campie pot fi 12-15 grade, dar la munte coboara temperatura mut, pana la zero grade noaptea.
Dar tu nu ai somn?
Ca-i 3.30 dimineata si tu postezi pe forum...

| Eireann a răspuns:

La 5 saptamani trebuiau sa stea cu mamica lor dar in fine. Pana la 3 luni si vaccinare completa nu i-am lasat pe nici unul din cainii mei afara. Sunt caini cu parul scurt deci nu rezista mult la temperaturi scazute si sunt foarte mici, cu sau fara pernita cu blanita. La varsta asta nu ii lasa sa doarma afara.