| oaiapufoasa24 a întrebat:

Am 2 rotweilleri care de cate ori le dau drumul prin curte, prind cate o pisica si o omoara. De multe ori, mai intra in curte cate un catel ratacit si il omoara cu brutalitate si pe acela. Este vreo sansa sa ii dezvat de acest "obicei"? Rotweillerii sunt femele, au 7 ani si au fost facuti intre un Rotweiller pur si un Ciobanesc German.

Răspuns Câştigător
| Casiana a răspuns:

Eu am un caine ciobanesc german(de fapt este catea)...Si are aceeasi problema... Daca au fost invatati de mici, nu se vor mai dezvata, cateaua mea are 9 ai, si inca le omoara...

4 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Daca asa au fost invatati nu mai ai cum sa ii imblanzesti din pacate.

| albastrel a răspuns:

Prea tarziu...totul e prea tarziu acum... laughing se vede ca sunt manelista, nu?rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nicio sansa.
Asa patesc si eu cu ai mei.
Eu am o femela si un mascul... ea e mai cuminte...la el...nu am ce sa ii fac...cum prinde cum zguduie tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@MucealuiFlaimoc, uite ca la mine nu s-au dat niciodata...si au 10 respectiv 6 ani.
Dar pe teritoriul lor nu calca nimeni, fara "aprobare".