| alinutz_2893 a întrebat:

Am 20 de pui de gaina, oare din ce cauza ii gasesc morti, paralizatii, oare e ceva boala? FUNDITA

Răspuns Câştigător
| andtim a răspuns:

Ia fiecare pui si baga-l cu picioarele in spirt si baga-le cate un bob de piper pe gat in fiecare zi! merge 100%! daca ii tii noaptea afara, pune-le o carpa pe care sa doarma, iar daca au cotet fara pereti(cu gratare) sa pui seara tot niste carpe mai groase, prosoape, sau orice e mai gros asa! intreaba si veterinarul pentru orice eventualitate. daca i-ai cumparat, probabil ca cel care ti i-a vandut, ti i-a dat bolnavi. ai grija!

7 răspunsuri:
| ShowTim3 a răspuns:

Ahhh alimentatie prosta, boala, sau stai prea mult pe capul lor si "ii deochezi "

| Adry05 a răspuns:

Buna!
E posibil. Altceva... nu mi-as putea imagina ce este cu ei... Ar trebuii sa ceri sfatul unui veterinar.
O zi buna!

| Reznov a răspuns:

Este posibil sa fie bolnavi NU it atinge! Cheama un medic veterinar si repede! NU IT ATINGE POT AVEA BOLI PERICULOASE PT OAMENI (exemplu:gripa aviara).

| PetreConstanta a răspuns:

Intreaba doctorul veterinar

| izaaa a răspuns:

Sa stii ca daca cineva sta in preajma lor si se mira de ei ca sunt mari sau sunt frumoshi ei se deoache si mor. bunica mea mereu a patit asta! poate le e frig sau poate nu au conditiile necesare pentru a trai.

Răspuns utilizator avertizat
| ΔH a răspuns:

Ce distrusi sunt aia cu "deochiul".
Auzi si tu la iza, cica...
"Sa stii ca daca cineva sta in preajma lor si se mira de ei ca sunt mari sau sunt frumoshi ei se deoache si mor."

hahaha laughing esti tare.