| PoTpUnEoInTrEbArE a întrebat:

Am 3 intrebari:
1.E adevarat ca ciobanescul german latra mult?
2.Husky-ul e greu de intretinut? De ce?
3.Husky sau ciobanesc german? De ce?

10 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Akita inu alb. ia-ti un d-asta

| viotedy a răspuns:

1-da si urla noaptea 2-da, e zapacit. 3-nici unul, sunt atatea rase faine...

| PoTpUnEoInTrEbArE explică (pentru viotedy):

Care rasa (nu dintre astea) imi reomanzi? Nu conteaza pretul

| viotedy a răspuns (pentru PoTpUnEoInTrEbArE):

Il tii la curte sau apartament? Vrei pentru paza?

| PoTpUnEoInTrEbArE explică (pentru viotedy):

Curte mare dar acuma as vrea akita inu japonez, ce parere ai?

| viotedy a răspuns (pentru PoTpUnEoInTrEbArE):

E fain.Doar sa-l dresezi de mic ca e cam incapatanat.Pretul e in jur de 250 euro.Sunt o gramada de anunturi cu pui.

| PoTpUnEoInTrEbArE explică (pentru viotedy):

Unde ai gasit la 250 e? Eu vvreau roscat cu alb si gasasc numai la 400e

| viotedy a răspuns (pentru PoTpUnEoInTrEbArE):

Sunt si cu 220, dar femele.Cauta pe olx/publi24.ro/mica publicitate.ro.Insista cu cautarea pana gasesti ce-ti place.Eu am cautat 1 luna pana am gasit catel.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Vecinul meu are Husky ceva corcitura, dar nu e pretentios daca sta legatlaughing.dar daca nu e concitura ei sunt buni la tras sania adica le palce.Ciobanescul german :Ciobănescul german sau câinele de lup este o rasă de câine care se presupune că a apărut prin domesticirea lupului. Considerația are în vedere asemănările aspectului general. Literatura de specialitate menționează folosirea acestui câine din vremuri străvechi de către ciobanii germani, rasa prezentând variabilitate mare sub raportul însușirilor morfologice de la o regiune la alta, adaptânduse condițiilor de climă și climaterice fie modificându-și talia, viteza de mișcare pentru zonele de câmpie, fie având o talie mai mare pentru cei cu origine montană. S-a constatat că au existat împerecheri numeroase între câinii ciobănești și lup, descendenții fiind domesticiți și utilizați pentru pază. Câinele ciobanesc german este un câine inteligent, echilibrat și deosebit de devotat, cu un temperament puternic, dar ușor adaptabil oricăror condiții. Perseverent, agil, îndrăzneț și muncitor, câinele își duce mereu la bun sfârșit sarcina. Sper ca te-am ajutat.Bafta.

| tinatina160 a răspuns:

Eu in locul tau as alege ciobanesc german deoarece sunt isteti invata repede si trebuie sa ai rabdare cu ei latra pe straini depinde cum o sa-i inveti. Si eu am doi caini ciobanesti germani si sunt superbi. Sper ca te-am ajutat!