| Rony23 a întrebat:

Am achiziționat acum 2 zile un papagal agapornis, colivie, tot tacamu
Are varsta 3 luni luat de la crescătorie
Acuma el e foarte sălbatic, când bag mana in colivie se agită și face orice numa să nu pun mana pe el.
Vad pe YouTube că ei sunt calmi, stau pe mâna etc Al meu e altfel, nici nu știu dacă a mâncat ceva grăunțe sau doar le-a spulberat când dădea din aripi.
Cum îl liniștesc că atunci când mă apropii de colivie devine agitat? Și să îi dau drumul din colivie nu cred că îl mai prind

2 răspunsuri:
| DontActLikeMe a răspuns:

Lasa-l sa se acomodeze cu tine si cu noua casa.

| ninuku a răspuns:

Ai grija de el dai mancare, apa stai pe langa el mai mult timp sa se obisnuiasca cu tine, La crescatorie nu cred ca a stat cineva in preajma lor si nu e obisnuit cu oameni, acolo le pun mancare si pleaca.