| blackbird000 a întrebat:

Am adoptat de pe strada un pisoias de vreo doua saptamani lasat la marginea drumului intr-o cutie si este foarte murdar, are si purici.Cum il pot curata,ca din cate am inteles nu e bine sa ii fac baita acum, ceva sfaturi care m-ar putea ajuta?!

Răspuns Câştigător
| Butterfly2012 a răspuns:

Pai sa-i faci un fel de baita.Sa nu-l bagi in apa doar sa torni apa pe el si sa-l speli daca are pete mai murdare si dai doar cu apa apoiil stergi bine cu un prosopel ceva si s-a cam rezolvat.

5 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Felicitari, sa-ti traiasca! Ca sa fi sigur/a ca scapa de toti purecii si capuse si tot ar trebui sa iei o solutie pentru deparazitare externa, cea mai folosita e frontline. si dupa ce au murit toate lighioanele atunci poti sa-i faci o baita usurel asa, cu grija sa nu ii intre apa sau sampon in ochi, urechi, gura.

| PinkPanther a răspuns:

Mergi cu el la doctor sa il deparaziteze si apoi cred ca poti sa il speli cu putina apa si sampon pentru animale. dar cu grija sa nu se sperie

| Naoa a răspuns:

Te sfatuiesc sa il duci la vet. Acolo o sa il deparaziteze. Costa maxim 30 lei. Acum este prea mic sa ii faci baita.

| Bor a răspuns:

O vizita scurta la veterinar te poate ajuta.

| Syda a răspuns:

Se zice ca daca ii intra apa in urechi pateste ceva dar nu cred incearca sa ii iei o solutie alti purici si sa il speli usor nu sal bagi cu totu in,, galeata"
Succeshappy