| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit cateva persoana care spun ca Whiskas nu este bun pentru pisicute si ca le face rau. Daca era asa cred ca erau scoase de pe piata de mult. In fine, mie imi place sa imi rasfat pisicuta si la Whiskas gasesc tot felul de lucruri pe care ea le adora. Si acum parca imi este putin frica sa ii dau. Eu am gasit-o pe strada aruncata de cineva si am luat-o eu. Adica daca este o pisica,,maidaneza" nu ar trebui sa nu se imbolnavesca asa usor, daca intelegeti ce vreau sa zic... Va rog, am nevoie de un sfat urgent!

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Citeste-te http://www.lilisor.net/2012/pisicutele-n-ar-cumpara-whiskas.html

Poate pisicului s-ai placa,dar datorita ingredientelor cu timpul poate duce la probleme digestive sau renale.
Ca hrana uscata poti sa-i dai si advance,e hrana premium,daca nu-ti permiti royal, leonardo care este de calitate superpremium(cea mai buna). Ca pliculete poti sa-i dai gourmet, sheeb...

Hrana asta esta ca alimentele de pe piata care contin e-uri, conservanti si toate prostiile. Alea de ce nu sunt scoase? Mai ales, ca toata lumea zice ca omul e mai important decat un animal?
Sper ca te-am lamurit.

4 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

W.este una din cele mai bune firme care produc mancare de pisici.
in general mancarea pentru caini si pisici in plic /conserva nu este foarte buna pentru ca contine diverse...
dar wiskas e una din cele mai bune. poti sa ii dai linistita

| untu a răspuns:

Decat sa cumperi,,Whiskas",cumperi copanele mici, sorici, ceva carne mai ieftina le fierbi si sa dai o bucatica de carne, putina zeama in care a fiert carnea, si niste bucatele de paine intr-un castronel pentru pisici sau sa dai niste lapte fiert cu painici sau sa cumperi niste salamuri ieftine si sa tai in bucatele mici si le pui in castronel!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Nu genul asta de raspuns voiam, ironicule! Dar cred ca tu asta le dai animalelor tale!

| ion933 a răspuns:

Este cea mai buna firma ia contine si vitamine