| 알리나 a întrebat:

Am gasit doua pisicute abandonate si le-am luat eu la mine acasa ce pot face cu ele va rog pentru cine le vrea le ofer gratis. Nu stiu ce sa fac cu ele.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa le duci la bunica ta sau o ruda apropiata daca vor sa le ingrijeasca.sau le poti duce la un camin etc. Sau poti chiar sa le pastrezi tu, daca te lasa bineinteles. Nu e obligatoriu sa le tii langa casa ta... le poti face un culcus ferit afara daca stai la bloc, sau daca stai la casa le poti duce un pic mai incolo ca sa nu faca mizerie prin curte etc. Bafta! happy

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Pai mai intai le cureti, le faci baie cu sampon anti puric, le pui o zgarda le periezi, iar dupa aceea faci afise(scrii pe ele ca donezi pisici)si le pui in zona unde locuiesti tu, sau daca vrei mai poti sa dai anunt pe net, pe ceva siteuri de adoptii, sau daca vrei intreaba prietenii care ar avea nevoie de o pisica, sau ceva cunoscuti care iubesc animalele.
Daca nu gasesti pe nimeni, va trebui sa le pastrezi tu.
NU are rost ca pisicile sa ajunga din nou la viata lor mizerabila de la inceput, nu mai merita chinuite, si pe ele le doare.Si animalele sunt sensibile, numai ele nu isi pot exprima durerea.

| miruna013 a răspuns:

Daca nu gasesti prieteni care sa le adopte, pune anunt pe adoptiipisici.ro ...succes!