| DrugFree a întrebat:

Am gasit un iepure ranit, pe camp. Va rog dati-mi sfaturi sa il ingrijesc! Funda+ 2 voturi!

Răspuns Câştigător
| LaHire a răspuns:

Cusca mai maricica sau cutie de carton mai mare, mancare pentru iepuri de la hypermarketuri, apa bidonash special tot hypermarketuri, morcov intreg pentru dinti. foarte afectuosi, dar mai si composteaza daca li se pare ceva suspect la mana ta (de ex daca le agiti talasul, sau daca au impresia ca vrei sa le iei mancarea etc).

4 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Uite aici ai tot ce'ti trebuie:D http://www.iepuri.ro/

| Micheille a răspuns:

In primul rand daca are ranii grave, bandajeaza-l si dal cu spirt, dai morcovei si apa, hidrateaza-l daca se inrautaseste, du-te cu el la veterinar, daca s-a insanatosit, bravo tie, poti sa il vinzii happy

| RMihai a răspuns:

Pai dul la veterinar daca ii grav are frisoane de la infectie, daca ii doar un pic ranit il pansezi cu niste rivanol si il ti la caldura il tratezi ca pe un om, dupa aia ii poti da drumu fiind salbatic sau il poti manca

| alecsisa a răspuns:

Du. l la zoo.
Multe dulciuri, ciucalata, acadele ce gasesti aia sa. i dai.
Stiu ca te.am ajutat f mult de aceea merit o funda mare cat capu tau!:*