| Anamariafron a întrebat:

Am niste căței de bizoni maltez, le am dat pastila de viermi aseară și astăzi au eliminat niste viermi de ăia bici, tip... oare în cat timp scăpa de ei? sau nu și o făcut efectul pastila de viermi?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bichon maltez asa se numesc nu bizon

| ioana748 a răspuns:

Bishoni Maltezi adica,
Ba, da, tocmai ca si a facut efectul pastila, incep si elimina prin fecale viermișorii.
La un moment dat vei vedea ca fecalele nu mai contin viermișori si asta inseamna ca este bine.
Ar trebui sa mai repeti peste doua saptamani sau cum te indruma medicul veterinar.
Apoi sa faci deparazitarea interna minim la 6 luni.

| Whitte a răspuns:

Bizoni?!
Oare veterinarul cum ti-a recomandat? De cate ori ti-a spus sa administrezi pastilele?