| MzqT a întrebat:

Am o catelusa Husky Siberian 5 luni face pe 17 februrarie.Pe langa ochi nu mai are blanita si se scarpina acolo intruna...Are un fel de iflamatie.cu coaja in loc de blanita.Are vreo boala doamne fereste? multumesc+funda

5 răspunsuri:
| Ramo137 a răspuns:

Desigur are ceva, ai grija, poate avea raie caineasca si se ia sau poate sa aiba doar o ciuperca, du-te cu ea la veterinar. mult succes la sanatatea cainelui si a ta big grin

| 0rlando a răspuns:

Posibil să fie o mușcătură de ceva insectă. Și cățelul meu a pățit ceva similar și i-am dat cu sterilizant, apoi l-am bandajat ca pe mumie, ca să nu se scarpine. Să nu-l lași să se scarpine orice ar fi, că îi face numai rău. Aaaa și i-a dat mama mea cu ceva unguent de gălbenele parcă... oricum, într-o săptămână s-a vindecat complet.

| Archdaemon a răspuns:

Noi nu suntem veterinari...

| RappaDanny a răspuns:

Da are, nu iti spun ce, dar stiu ca nu iai facut vaccinurile. mergi cu ea la veterinar ii va face o injectie probabil saptamanal si ii va trece.

| Rockerparazit a răspuns:

Nu are nimic decat daca consideri ca o iritare este ceva de luat in serios, ai va trece(funda PlIsS)