| LittleWolfLover a întrebat:

Am o intrebare adresata celor care ingrijesc animale. va rog raspundeti cat mai sincer:
1)De cate ori dati mancare animalului pe zi
2)Unde locuieste(la casa, bloc, garsoniera)
3)Cum arata mediul unde traieste
4)Cu ce este hranit
5) Din ce rasa e animalul
6)Daca mediul unde traieste este cat mai curat
Raspundeti cat mai Sincer!happy

9 răspunsuri:
| Giovanna a răspuns:

1) de 3 ori pe zi, tinand cont ca are doar 3 luni
2) la bloc
3) cum sa arate? apartament cu 3 camere, putin dezordonat de cand e el pe aici dar e ok, facem ordine mai des
4) royal canin, nu stiu daca e cel mai bun, sunt pareri pro si contra
5) bichon maltese
6) este curat dar ti-am spus, de cand e el trebuie facut mai des curatenie, face prin casa oricum il educi big grin am incercat toate metodele, crede-ma! Singura solutie e sa stai pregatit cu mopul laughing

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Eu am o pisica si doi caini happy
1. Le dau de 3 ori pe zi de mancare
2. Locuiesc la bloc(nu e nicio problema ca le tin)
3.Mediul este foarte bun, au patuturile lor proprii la mine in camera dar mai mult dorm in patu meu big grin
4.Cu mancare pentru caini si pisici(Caini: Royal, Pedigree, si picica:Friskies, puryna, peste, lapte)si le dau si carne de pui, carnati, salam ca sunt mofturosi sigh
5.Cainii sunt amandoi pug. fata e alba si baiatul negru.si am o pisica de rasa maidanezawinking
6. E foarte curat scot caini la plimbare inainte sa merg la scoala, si cand vin.seara ii scoate si mama, mereu aspir si sterg praful.
Cam atat am avut de spus happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)ii dau sa manance de 2 ori pe zi ca poate ajunge la supraponderalitate de la 3 mese. 2)stau la curte, am doi cini unul lup mare si unul pui mic de ciobanesc german cel mare afara pentru ca uby zapada si cel mic in casa dar doarme afara cu cea mare care ii tine caldurica. 3)pai am gradina unde sa-si faca nevoie cea mare(gradina special pentru nevoile lor dar e mica oricum)si o curte mare si lata unde poate sa se tavaleasca in zapada si sa se joace 4)celui mic ii dau granule de la recomandarea doctorului, ca granulele sunt de la el de la veterinar, iar lupoaicei mari ii dau friskies cu legume si ii mai dau tot de la doctor saci mari impotriva bolilor de ficat si plamani, rinichi. 5)cel mic ciobanesc german cel mare lup 6)da este curat si acoperit numai cu zapada iar in cusca ei mare are o patura pe care i-o punem ca sa nu ii fie frig ca acolo ii tine cald lupoaica celui mic si cotetul pe langa faptul ca are lemn deasupra are si tabla. imi dai si mie o fundita plzz?

| alexa17 a răspuns:

1) au mancare non stop

2) la bloc

3) doarme in pat

4) cainele mancare gatita si pisicile bobite

5) Coker si pisicile maidaneze

6) mediu este curat si caini si pisici ies afara cand vor ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

1) Eu ii dau mancare de 2-3 ori pe zi. De dimineata il hranesc mai consistent, la pranz ceva rapid intre seriile de alergat, iar seara nu pre mult, nu este bine sa il hranesti asa de mult seara! Il hranesc consistent, dar nu pana in obezitate!

2) Mediul de viata al animalutlui meu este le bloc.

3)Pai este un apartament de 2 camere, cochet, si tot timpul ordonat, nu am probleme cu catelusul( ajungem si la date despre el), am niste spray-uri, asa ca nu simti ca ai caine in casa. El doarme noaptea la pieptul meu, iar acum ca este frig, i-am cumaprat o pijama, este asa de haios! laughing

4) II dau si pedrigri( nu am scris corect), dar nu este cea mai frecventa mancare, deoarece il strica la burtica, dar in rest ii dau ce mananc si eu, carnita de pui, fructe(la desert), depinde!

5) Bichon Maltez-Gemi-Femela-5 luni

6) Sunt o fire care iubeste curatenia, deci nu prea am probleme, iar de cand o am pe Gemi, intr-adevar trebuie sa ma ocup mai mult de casa, este ca si un copil, dar merita iti aduce asa de multa fericire, dar mediul este curat, 98%, inainte era 100%, dar merita!

Sarbatori fericite!

Pa, pa.

| cățelușa56 a răspuns:

Eu am catelus. 1.Eu il hranesc odata sau de 2 ori pe zi si tot e grasut[nu vreau sal jignesc] 2.la casa 3.pai am 2 case dar el o prefera pe cea cu o curte mai mare si cu iarba si pomi si un garaj4.Il hranesc cu boabe, cumancare pentru oameni si ii place cea de pisici5.Ecaine zic inca odata si e corcit cu buldog si soricar 6.Mediul e curat

| ATHOS a răspuns:

Uita-te la mine! Sunt un Ciobanesc Caucazian. Iti place cum arat?
Sa stii ca stapanul meu imi asigura conditiile cele mai bune din lume!
Si inca ceva : ma iubeste asa de mult incat nu cred sa existe cineva in lume care sa-si iubeasca mai mult cainele.
Iar tie eu iti urez ca animalutele tale sa te iubeasca asa cum nu ai mai fost iubita, dar sa ai mare grija de ele.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 5 pisici. Am grija ca farfuriutele lor sa fie tot timpul pline cu hrana uscata, chiar si noaptea. Stiu ca pisicile mananca putin si des. Le mai dau in timpul zilei, de vreo 2-3 ori, hrana umeda la pliculet, lapte, iaurt, carne din mancarea noastra, peste, etc. Le schimb apa zilnic in timpul anotimpului rece si de doua ori pe zi vara. Locuiesc la bloc. Traiesc intr-un mediu curat si dezinfectat. Dezinfectez suprafetele cu spirt medicinal, pentru ca se usuca repede si nu lasa miros care sa le afecteze. Nu sunt de rasa. Le-am luat de pe strada. Este foarte curat mediul in care le tin ( in casa). Oricine a venit in vizita a apreciat curatenia. Nu este miros, Curat si dezinfectez des cada si chiuveta de la baie, pe care ele le folosesc drept toalete. Mai greu este cu blana pe care o lasa. Aspir la cateva zile.

| Sasha_3991 a răspuns:

1.De 2 ori zi si cateva snaksuri printre mese...
2.Bloc
3.Pai...sta mult in camera mea si pe canapea.semanam multwinking
4.Cand era mai mica imi dadeam Pedigree dar acum ca a mai crescut ( 5 luni) ii dau si royal Canin.
5.Caine - Pug